Everything Everything’in Yeni Single’ı ‘The End Of The Contender’ı Dinleyin

Everything Everything yeni single’ı ‘The End Of The Contender’ı paylaştı.

Yeni şarkı, Manchesterlı art-rock grubunun 1 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak albümü ‘Mountainhead’in yeni single’ı ve daha önce paylaşılan ‘Cold Reactor’ ile ‘The Mad Stone’un ardından gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Synth odaklı parçada solist Jonathan Higgs büyüleyici vokal hünerlerini sergilerken, synth’ler, ritimler ve gitar melodileri arka planda dönüyor

Şarkı aynı zamanda Kit Monteith’in yönettiği, yapımcılığını grubun üstlendiği ve grup üyelerini sahilde dolaşırken gösteren bir klip ile servis edildi.

Şarkıcı Higgs şarkı sözlerinin arkasındaki ilhamla ilgili olarak, “Bu şarkı, viral bir yol öfkesi videosunun öznesi olan ve kendi öneminde ısrar ederek (belli bir tür) şöhrete ulaşan Ronnie Pickering hakkında, sürekli olarak ‘Benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Ronnie Pickering’im. Adını hatırlamayan bir dünyada yerini bulmaya çalışan öfkeli eski bir boksör” diyor.

Basın açıklamasına göre albümün içeriği, “Bu, yüksek konseptli bir metaforun birleştirdiği bir albüm: bu durumda, toplum merdiveninin en alt basamağındakilerin, seçkinlerini dağın zirvesinde güvende tutmak için durmaksızın çalışmaya zorlandığı alternatif bir toplum” diye açıklanıyor.

Albümün prodüktörlüğünü grubun gitaristi Alex Robertshaw ile Tom AD Fuller, ortak takma adları Kaines & Tom AD altında üstlendi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish