Paul McCartney Yeni Fotoğraf Kitabı “1964: Eyes of the Storm”u Duyurdu

Paul McCartney, The Beatles çılgınlığının küresel bir fenomen haline geldiği 1963’ün sonu ile 1964’ün başı arasında çektiği 275 enstantaneyi derleyen bir fotoğraf kitabı yayımlıyor.

13 Haziran’da Liveright tarafından yayınlanacak kitap, “35 mm görüntüler, McCartney’nin o döneme ait kişisel kaydıdır ve Beatles’ın Liverpool, Londra, Paris, New York, Washington, D.C. ve Miami’deki seyahatlerini yansıtıyor” ifadesiyle tanımlanıyor.

“1964: Eyes of the Storm”, John Lennon, George Harrison ve Ringo Starr’ın daha önce hiç görülmemiş portrelerinin yanı sıra McCartney’nin bir önsözü, Harvard tarihçisi ve New Yorklu deneme yazarı Jill Lepore’un yazdığı bir giriş, Nicholas Cullinan’ın (Londra Ulusal Portre Galerisi’nin yöneticisi) yazdığı bir önsöz ve kıdemli küratör Rosie Broadley’nin yazdığı bir makaleyi de içeriyor.

Kitabı oluşturma süreci, 2020’de McCartney’nin arşivinde yaklaşık 1.000 fotoğraflık bir hazineyi yeniden keşfetmesiyle başlıyor.

McCartney basın bülteninde, “Kişisel bir kalıntıyı veya aile hazinesini yeniden keşfeden herkes, anında anılar ve duygularla dolup taşar ve bunlar daha sonra zamanın pusunda gömülü çağrışımları tetikler” diyor ve “Şubat 1964’te sona eren, üç aylık yoğun bir seyahat sürecinde çekilmiş bu fotoğrafları görme deneyimim tam olarak buydu” diye ekleyip devam ediyor:

Hemen geçmişe dalmak harika bir duyguydu. İşte ilk büyük yolculuğumuza dair kendi kaydım, The Beatles’ın Liverpool ve Londra’dan başlayarak altı şehirdeki bir fotoğraf günlüğü, ardından Paris (John ve ben üç yıl önce sıradan otostopçulardık) ve sonra büyük zaman olarak gördüğümüz şey, bir grup olarak Amerika’ya ilk ziyaretimiz.”

Kitap için paylaşılan tanıtım fragmanına ağıdan göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish