Paradise Lost “Icon” Albümünün Yeniden Kaydedilen Versiyonundan “Embers Fire”ı Paylaştı

Çığır açan “Icon” albümünün 30. yıl dönümü vesilesiyle Embers of Europe turnesi kapsamında, Vera Müzik, Hammer Müzik ve %100 Metal iş birliğiyle 5 Aralık 2023’te IF Beşiktaş’ta seyirci karşısına çıkacak Paradise Lost, albümden “Embers Fire”ın yeni kaydını paylaştı.

İngiliz gotik metal öncüleri, dördüncü albümleri “Icon “un 30. yıl dönümünü kutlamak için kısa süre önce albümü özel bir yeni sürüm için yeniden kaydetti. Albüm, 1 Aralık’ta satışa sunulacak.

Grup geçen ay ise yeniden kaydedilen versiyondan “Widow” şarkısını paylaşmıştı.

“Icon 30”, “Icon”un tamamen yeniden kaydedilmiş bir versiyonu ve Paradise Lost bir kez daha uzun süredir birlikte çalıştığı prodüktör Jaime Gomez Arellano ile çalıştı.

Paradise Lost “Icon 30” için vokalleri ve davulları Jaime’nin Porto, Portekiz’deki yeni stüdyosu Arda Recorders’da kaydetti. Albümün geri kalanı gitarist Greg Mackintosh’un Black Planet Stüdyoları’nda tamamlandı. “Icon 30” ayrıca Scott Robinson tarafından yaratılan yepyeni bir sanat çalışması ve Kerrang!’dan Nick Ruskell’in yeni liner notlarını da içeriyor.

Şarkıcı Nick Holmes daha önce grubun “Icon”u yeniden kaydetme kararı hakkında şunları söylemişti:

 “‘Icon’ albümü için imzaladığımız özel plak anlaşmamız, müziğimizin veya sanat eserlerimizin haklarına hiçbir zaman sahip olamayacağımız anlamına geliyordu, bu nedenle ileriye dönük olarak, 30. yıldönümü için albümü kendimiz yeniden yayınlamak için yeniden kaydetmek ve albüm kapağını tamamen yeniden yapmak gerekiyordu. ‘Icon’u yeniden kaydetmek sadece onu bir dizi koleksiyoncu baskısı olarak plak formatında yayınlamamızı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda bir ömür öncesinden bazı şarkıları yeniden ziyaret etmek de harika oldu. Hiçbir şey o orijinal kayıtların yerini tutamaz ya da asla tutamaz, onlar hepimizin hayatının nostaljik bir parçası ama o ilk [Music For Nations] günleri bir kez daha ziyaret etmek çok eğlenceliydi ve umarım sonuç bunu gösterir!”

“Icon” Paradise Lost’un erken dönem çalışmalarındaki death-doom sound’undan bir ayrılışa işaret ediyordu ve Matthew Archer’ın davulda yer aldığı son albümdü.

Aralık ayında “Icon” 30. yıl dönümü Avrupa turnesine çıkacak Paradise Lost’un son albümü “Obsidian”, Mayıs 2020’de Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşmuştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Paradise Lost “Icon 30” şarkı listesi:

01. Embers Fire

02. Remembrance

03. Forging Sympathy

04. Joys Of The Emptiness

05. Dying Freedom

06. Widow

07. Colossal Rains

08. Weeping Words

09. Poison

10. True Belief

11. Shallow Seasons

12. Christendom

13. Deus Misereatur

What's your reaction?

tr_TRTurkish