Overkill Gelecek Albümden Yeni Şarkı “The Surgeon”ı Paylaştı

Thrash metal sahnesinin kıdemli grubu Overkill, gelecek albümlerinden çıkan ilk single “The Surgeon”u paylaştı.

Şarkı, grubun 14 Nisan’da Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yirminci stüdyo albümü “Scorched”dan ulaşıyor kulaklarımıza. Grup bundan önce ise Almanya’nın Oberhausen kentindeki Ruhrpott Metal Meeting’deki 9 Aralık konserinde yeni albümde yer alan bir diğer şarkı olan “Wicked Place”i seslendirmişti.

Albümün ismi ise geçen ay davulcu Jason Bittner tarafından bir sosyal medya gönderisinde açıklanmıştı. Bittner, grubun Ruhrpott Metal Meeting performansından birkaç fotoğraf eşliğinde şu mesajı eklemişti,

Yılın sonuncusu!!! 2023’te Overkill kataloğundaki 20. albüm ‘Scorched’ ile görüşmek üzere!”

Geçen ağustos ayına döndüğümüzde ise şarkıcısı Bobby “Blitz” Ellsworth albümle ilgili şu detaylara değinmişti, “Albümü üç kez yazdım ve ilk ikisini yok ettim çünkü pandemiden etkileniyordu ve bu tür insanlar olduğumuzu hiç düşünmüyorum. Müziğin sunumu söz konusu olduğunda pek iyimser biri değilim ama bence bu sahnede Overkill’i diğer gruplarla karşılaştırırsanız her zaman olumsuz bir yol izlemiyoruz; olaylar karşısında olumlu yol almaya çalışıyoruz.

Ve pandemi beni farklı bir yola yöneltti ve ben bunu yapmak istemedim. Bu yüzden tüm albümü yok saydım ve o şeyin açıldığını görünce yeniden yazdım… Güncel olduğu gerçeği beni daha rahat hissettirdi. 2020’de yazılmış bir şey değil. 22’de yazılmıştı ve 22’de kaydedilecek. Yani şu anda güzel bir duygu.”

Bas gitarist D.D. Verni de daha önce albümle ilgili olarak bazı ayrıntılar verirken, “Diğerlerine kıyasla… Bunu söylemek zor. Belki içinde biraz daha Sabbath tarzı bölümler var, biraz daha doomy” demiş ve albümün miks işlemleri için Colin Richardson ile çalışacaklarını söylemişti.

Richardson daha önce Overkill ile 1997’de “From The Underground And Below”, 2000’de “Bloodletting” ve 2003’te “Killbox 13” albümlerinde çalışmıştı.

Öte yandan Overkill, nisan ayında Avrupa turnesine çıkacak. “Scorching The Earth” başlıklı turnede gruba Exhorder ve Heathen eşlik edecek.

Overkill “Scorched” şarkı listesi:

1. Scorched

2. Goin’ Home

3. The Surgeon

4. Twist of the Wick

5. Wicked Place

6. Won’t be Comin Back

7. Fever

8. Harder They Fall

9. Know Her Name

10. Bag o’ Bones

tr_TRTurkish