Uriah Heep’in Yeni Albümü “Chaos & Colour” Yayında

Rock sahnesinin efsanevi gruplarından Uriah Heep’in yeni albümü “Chaos & Colour” yayında.

Grubun yirmi beşinci stüdyo albümü olan “Chaos & Colour”, Silver Lining Music etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

“Chaos & Colour”, patlayıcı klasik rock gitarları, üstün armoniler ve grubun kendine has, zengin klavye melodilerinden kurulu temel üzerine inşa edilmiş bir albüm. Genel olarak, insanlık için sıra dışı ve tuhaf bir dönem olan COVID-19 pandemisi sırasında ekstra gücünü bulan bir albüm olması ise şaşırtıcı olmasa gerek.

Gitarist Mick Box, “Albümün ismi, kilitli kalma, turların iptal edilmesi, işletmelerin kapanması ve dünyaya fırlatılan tüm kaos ile kaotik zamanlarda olduğumuzu yansıtıyor” diye açıklıyor ve ekliyor, “Ve görebildiğim kadarıyla, insanların sahip olduğu tek renk müzikti. Pek çok insanın o zor yılları atlatmasına yardımcı oldu.”

Albümün duyurusu geçen kasım ayı başında paylaşılan çıkış şarkısı “Save Me Tonight” ile yapılmış albüm yayınından iki gün önce ise “Hurricane” şarkısı paylaşılarak albüm fırlatma rampasına yerleştirilmişti.

Mick Box’ın liderliğinde, Bernie Shaw’ın zamansız vokalleri ve grubun usta işi performansıyla klasik rock evreninde keyifli bir yolculuk vadeden on şarkılık albüm, 2021 yazında başlayan kayıt süreciyle Londra’daki Chapel Studios’da yapımcı Jay Ruston ile birlikte kaydedildi.

tr_TRTurkish