Sex Pistols’dan Glen Matlock Yeni Solo Albümü “Consequences Coming”i Çıkış Şarkı Eşliğinde Duyurdu

Sex Pistols bas gitaristi Glen Matlock, “Consequences Coming” isimli yeni solo albümünün ayrıntılarını açıkladı ve yeni bir şarkı paylaştı.

27 Nisan’da Cooking Vinyl aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden çıkan ilk single “Head On A Stick” de yayına sürüldü.

Yeni single hakkında Matlock şunları söyledi:

“Son birkaç yılda Batı’da meydana gelen, basının kazanılmış çıkarlarının yardım ve yataklık ettiği, öngörülebilir ama nihayetinde anlamsız siyasi sağa doğru yalpalamadan rahatsız olarak, kalemden kâğıda, penadan gitara; harekete geçirme, uyandırma alarmı ve ilk önce gözlerini aç çığlığı olan bir şarkı besteledim.”

Matlock, yeni albümün yaratılışı hakkında da şu detaylara değindi: “Albüm, İngiltere’de son 18 ay içinde yazıldı ve deneyimli ama yerinde performans gösteren bir grupla kaydedildi.”

Bütün bunlar Brexit fiyaskosu ve ABD’deki şişkin Trump döneminin yükselişi ve düşüşü sırasında yapıldı. Bu şarkılar, ortaya çıkan tüm üzücü karmaşaya bakışımı yansıtıyor.”

Matlock’un Cooking Vinyl ile yaptığı yeni kayıt anlaşmasının bir parçası olarak, önceki solo albümlerinden 2010’daki “Born Running” ve 2018’deki “Good To Go” da yeniden yayınlanacak.

Ayrıca Matlock, Blondie’nin yeni albümünde yer alacağını da açıkladı. Basçı daha önce Leigh Foxx’un sırtından sakatlanmasının ardından Blondie’nin Nisan 2022 İngiltere ve ABD turnesinde Foxx’un yerini almıştı.

Glen Matlock “Consequences Coming” şarkı listesi:

1. ‘Head On A Stick’

2. ‘Consequences Coming’

3. ‘Magic Carpet Ride’

4. ‘Speaking In Tongues’

5. ‘Shine Off Your Shoes’

6. ‘Constant Craving’

7. ‘Step In The Right Direction’

8. ‘Something ‘Bout The Weekend’

9. ‘This Empty Heart’

10. ‘Face In A Crowd’

11. ‘Tried To Tell You’

12. ‘Can’t Be Myself With You’

13. ‘This Ship’

Fotoğraf: Tina Korhonen

nme.com

tr_TRTurkish