Okkervil River’dan Will Sheff, İlk Solo Albümü “Nothing Special”ı Çıkış Şarkısıyla Duyurdu

Austin, Texas merkezli indie folk grubu Okkervil River solisti Will Sheff, ilk solo albümü Nothing Special’ın 7 Ekim’de ATO Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Ayrıca 2022 tur tarihlerini ve ilk single “Estrangement Zone”u da paylaştı.

“Nothing Special”, Sheff’in kurucularından olduğu Okkervil River ile yirmi yılı aşkın süre ve dokuz albümden sonra ilk solo çıkışını işaret ediyor. Albüm, şu anki Okkervil River grup arkadaşları Will Graefe ve Benjamin Lazar Davis’in yanı sıra Fruit Bats ve Bonny Light Horseman’dan Christian Lee Hutson, Cassandra Jenkins ve Eric D. Johnson’ın katkılarını içeriyor.

Sheff albümün içeriğiyle ilgili olarak, “Ben daha çocukken, bir rock’n roll yıldızı olma hayaline kapıldım. Pek çok genç gibi ben de sıradan hayatın dışında bu olağanüstü yola çağrılma fikrine âşık oldum” diyor ve ekliyor:

Ve sonunda aynı çağrıyı hisseden insanlarla, özellikle de benim kardeşim gibi olan muhteşem davulcumuz Travis Nelsen ile bir gruba girdim. Komik tuhaflıklar, şoke edici aşırılık ve trajik ölümle ilgili hikayelerle neredeyse kutsal yazılarmış gibi ilgilenirdik. Travis ve ben acı bir şekilde çöktük ve karantinanın ilk haftalarında öldü. Bence ‘Nothing Special’ın büyük bir kısmı onun yasını tutmak, arkadaşlarımın kaybettiği her şey için yas tutmak, rock and rock’n roll miti için yas tutmak ve gözlerimi daha aşkın bir gerçekliğe açmaya çalışmak üzerine yoğunlaşıyor.”

Çıkış şarkısı “Estrangement Zone”, Johnny North tarafından yönetilen, çölde geçen gizemli bir kliple servis edildi.

Will Sheff “Nothing Special” şarkı listesi:

01. The Spiral Season

02. In the Thick of It

03. Estrangement Zone

04. Nothing Special

05. Holy Man

06. Like the Last Time

07. Marathon Girl

08. Evidence

Fotoğraf: Bret Curry

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish