New Model Army Pandemi Nedeniyle Ertelenen Konser İçin İstanbul’a Geliyor

40 yılı aşkın kariyerlerini ve on yedi albümlük devasa kataloglarını özel 40. Yıl turnesiyle kutlayan New Model Army, pandemi nedeniyle ertelenen Zorlu PSM %100 Studio konseriyle yeniden ülkemize geliyor!

Geçtiğimiz seneyi Londra, Amsterdam ve Köln gibi şehirlerde tüm biletleri tükenen geleneksel yılbaşı konserleriyle kapatan New Model Army, bahar aylarını bir Birleşik Krallık turnesiyle geçirdikten sonra, tüm enerjisi ve hızıyla Avrupa konserlerine devam ediyor.

Bradford’da 1980 yılında kurulan grubun kökleri dönemin Northern Soul ve Punk Rock müziğiyle bölgedeki gergin atmosfere dayanıyor. O zamandan beri uzun, yaratıcı ve maceralı bir yolculuk yapan New Model Army, ‘post-punk’, ‘folk-rock’, ‘political-rock’, ‘goth’, ‘metal’ müzik alanlarında derin izler bıraksa da kendilerini kısıtlayacak hiçbir etiket veya akıma dahil olmayı reddetti.

Herhangi bir janr kitlesine dahip olmasa da albüm satışları milyonları bulan New Model Army stüdyo çalışmalarında Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi gibi dev prodüktörlerle çalıştı ve yıllar içinde grubu taparcasına seven ve takip eden bir dinleyici kitlesi inşa etti. Bugün, New Model Army gibi, hiçbir sanatsal ve ticari taviz vermeden dilediği gibi müzik yayımlarken tüm dünyada böylesine bir dinleyici kitlesi barındıran çok az grup vardır.

Justin Sullivan ve yoldaşlarını canlı dinlemek ve bu hayat değiştirebilen, unutulmaz performansa tanıklık etmek için 3 Kasım 2022 akşamı Zorlu PSM %100 Studio’da olun.

tr_TRTurkish