John Cale’in Yeni Teklisi “Night Crawling” ile 1970’lerin Manhattan Sokaklarına Işınlanıyoruz

John Cale, neredeyse iki yıldır ilk yeni müziğiyle geri döndü. Eski Velvet Underground üyesi, beraberindeki müzik videosuyla birlikte “Night Crawling” adlı yeni bir single paylaştı.

Cale’in enstrümanların çoğunu kendisinin çaldığı “Night Crawling”, 1970’lerde New York’un filizlenen disko öncesi sahnesine geri dönüyor ve Cale’in açıklamasından da yola çıkarak büyük ölçüde David Bowie ile olan dostluklarından ilham alıyor.

Cale yaptığı açıklamada, “70’lerin ortalarında David Bowie ve benim NY’de birbirimize rastladığımız bir dönem vardı” diyor ve ekliyor, “Bir işi halletmek hakkında bir sürü konuşma yapıldı fakat elbette bir şarkıyı bir araya getirmek şöyle dursun bazen kafamızda bir düşünce bile tutamaz hale gelene kadar kafaları çekerdik… ‘Night Crawling’i yazdığımda, belirli zamanların yansıtıcı bir anıydı. Sanatı pençesinde tutan, onu güvende tutacak kadar güçlü ve ilginç tutacak kadar tehlikeli bir NYC.”

Mickey Miles’ın “Night Crawling” için hazırladığı animasyon retro müzik videosunda Cale ve Bowie’yi şehrin sokaklarını arşınlarken izliyoruz.

consequence.net

tr_TRTurkish