Chat Pile’ın Yeni Albümü “God’s Country” Yayında

Oklahoma City merkezli Amerikan sludge metal grubu Chat Pile’ın ilk uzun metrajlı albümü “God’s Country” The Flenser etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Gruba göre, Oklahoma’nın kendine özgü ızdıraplı manzarasını yansıtan albüm, grubun tavizsiz, isyankâr anlatımına uyumlu keskin hatlar çizen müzikal yapısıyla tanışmak için ideal bir zemin oluşturuyor.

2019’da temelleri atılan grup, adını Kuzeydoğu Oklahoma’da yaygın olarak bulunan kurşun-çinko madenciliğinin yan ürünleri olan mineral atıkları yığınlarından alıyor.

Aynı yılın mayıs ve kasım aylarında sırasıyla “This Dungeon Earth” ve “Remove Your Skin Please” EP’lerini yayımlayan grup, 2021’de Tenkiller filmi müziklerine katkıda bulundu. Temmuz 2021’de ise bir Sepultura klasiği “Roots Bloody Roots” coverını single olarak yayımlayan grup için artık ilk uzun soluklu albümün zamanı gelmişti.

“God’s Country”, açılış şarkısı “Slaughterhouse”un tüyler ürpertici karşılamasıyla birlikte sahaya yayılıp üstünlüğünü kabul ettirirken, “Wicked Puppet Dance”, “Tropical Beaches, Inc.” ve “Grimace_Smoking_Weed.JPEG” gibi gerçekten dikkat çekici, sıkı şarkılardan oluşuyor.

Açıklamada grubun ilk albümü “God’s Country” şu sözlerle tanımlanıyor:

Bireysel özgürlük söylemini aynı solukta öven bir ülkenin, kapitalizmin doymak bilmez açlığını beslemek için insan hayatını bir et gibi metalaştırmakta hiçbir sorunu olmadığı konusunda hasta bir ironi var. Bu mutlak zirvesine götürülen Amerikan nihilizmiyse, o zaman Oklahoma City stoner rock dörtlüsü Chat Pile’ın ilk tam uzunlukta kaydı olan “God’s Country”, böyle bir kavramın işitsel düzenlemesidir.”

tr_TRTurkish