Ohio’dan Alternatif Metal Grubu Yesterday’s Hero İlk Uzunçalarıyla Geliyor

Ohio’dan alternatif metal beşlisi Yesterday’s Hero, ilk uzunçalarları “Ways To Hate”i 24 Kasım 2023’te yayımlayacak.

Grubun yüksek enerjili groove’ları zamansız melodilerle harmanlayan müzikleri tekrar tekrar dinlemenize neden olacak etkiyi barındırıyor.

Kırık kalpler ve kişisel çalkantılardan beslenen vokalist Chris Neller, grup albümü oluşturmak için stüdyoya girmeye hazır olduğunda sınırsız şarkı sözüne sahipti. “Ways To Hate”, 2021 tarihli ilk EP’leri “Killing Me”den yeniden kaydedilen parçaların yanı sıra “What I Needed”, “Bounce” ve albüme adını veren “Ways To Hate” gibi birkaç yeni şarkıyı da içeriyor. Grup, backing track ya da plug-in kullanmadan, ham ve cesur tüplü amfiler kullanmaktan gurur duyuyor. Günümüz normlarından kasıtlı olarak geri adım attıkları için dizüstü bilgisayara ihtiyaç yok. Daha da açıklıyorlar:

Single’ların dijital çağında, biz analoga geçiyoruz ve bir albüm yayınlıyoruz. Neden mi? Çünkü bir şarkı bittiğinde kafanız zaten bir sonraki şarkıya başlıyor. Bu yüzden aktarılması gerekiyor. Şarkılar özellikle bir his yaratmak için bir sıraya göre düzenlenmiştir. Bunu single’larla yapamazsınız! Basit niyetlerle yazıyoruz. Akılda kalıcı basit riffler ve ilişkilendirilebilir sözler. Müzik deneyimimizin nostaljik tadını biraz da yeni ham canlı sound ile birleştiriyoruz.”

Grubun daha önce yayınlanmış iki single’ı ve videoları bulunuyor: “Be”, sürekli suçu başkasına atan bir partnere sahip olmanın yarattığı hayal kırıklığını anlatan bir şarkı ve “Life’s So Good”, insanın pozitif olana odaklanarak kendini yeniden yaratmasından ilham alan basit bir banger.

Vokalist Chris Neller, “Hayat güzel ve başkalarını memnun etmeye çalışmanın baskısı olmadan daha da güzel” diye ekliyor.

Yesterday’s Hero “Ways To Hate” şarkı listesi:

1- Killing Me (3:43)

2- What I Needed (4:06)

3- Ways to Hate (3:38)

4- Bounce (4:12)

5- Be (3:46)

6- Road of Doom (5:26)

7- Life’s So Good (3:46)

What's your reaction?

tr_TRTurkish