Norah Jones Yeni Single’ı ‘Running’i Paylaştı ve Dokuzuncu Albümünü Duyurdu

Norah Jones, 8 Mart 2024’te dinleyiciyle buluşacak dokuzuncu stüdyo albümü Visions’ın detaylarını açıkladı.

‘Visions’, özgürlük ve minnettarlık temalarını işleyen iyimser parçalardan oluşuyor. Jones en son 2021’de ‘I Dream Of Christmas’ isimli albümü paylaşmıştı.

Duyuruyla birlikte Jones, albümün ilk single’ı ‘Running’i de paylaştı. Piyano eşliğinde seslendirilen ve renkli armonilere sahip parçada şarkıcı meydan okurcasına “Geceleri şeytan kapımı çalıyor/ Kaçmaya devam ediyorum, ah kaçmaya devam ediyorum” diyor.

Şarkı, Jones’un daha önce de iş birliği yaptıkları Leon Michels ile birlikte yazdığı pek çok parçadan biri. Müzikal ortaklıkları hakkında konuşan Jones, “Şarkıların çoğunu aynı şekilde yaptık; ben piyanoda ya da gitarda, Leon da davul çalıyordu ve sadece bir şeyler çalıyorduk” diyor.

“Leon’la aramızdaki hamlığı, kulağa biraz garaj havası ama aynı zamanda biraz da duygusal gelmesini seviyorum, çünkü onun geldiği yer de bu, ama aynı zamanda aşırı mükemmel değil” diye ekliyor.

Gelecek albüm ‘Visions’, ‘I Just Wanna Dance’, ‘Queen of the Sea’ ve ‘Alone With My Thoughts’ gibi parçaların yer aldığı 12 şarkıdan oluşuyor. Albümün yayımlanmasının ardından ise Jones, Boston, Philadelphia ve New York gibi şehirlerde çalacağı bir ABD turnesine çıkacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Faroutmagazineco.uk

What's your reaction?

tr_TRTurkish