Noel Gallagher Yeni Albümü “Council Skies”ı İlk Single “Easy Now” ile Duyurdu

Noel Gallagher, “Council Skies” isimli yeni albümünü çıkış şarkısı “Easy Now”ı paylaşarak duyurdu.

Eski Oasis şarkıcı ve söz yazarı, High Flying Birds ile dördüncü stüdyo albümü olacak “Council Skies”ı 2 Haziran’da Sour Mash aracılığıyla yayımlayacak.

2017’deki “Who Built The Moon?” albümü sonrası Gallagher’ın ilk yeni şarkılarını içeren albüm, Gallagher’ın geçmişini geri kazanmasını ve Mancunian köklerine saygı göstermesini konu alıyor. “Council Skies”, müzisyenin “bugüne kadarki en çeşitli ve başarılı solo kaydı” olarak tanımlanıyor.

Albüm şarkıcının Londra’daki kendi stüdyosu Lone Star Sound Recording Studios’da kaydedilirken, yaylı bölümleri efsanevi Abbey Road Studio’da kaydedildi.

Gallagher’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Paul “Strangeboy” Stacey ile yapımcılığını üstlendiği albüm ayrıca son single’ı “Pretty Boy” da dahil olmak üzere The Smiths efsanesi Johnny Marr’ın üç parçada performanslarını içeriyor.

Gallagher albüm hakkında “Başlangıca geri dönüyor. Hayal kurmak, gökyüzüne bakmak ve hayatın ne olabileceğini merak etmek… bu benim için şimdi de 90’ların başında olduğu kadar doğru,” diyor.

Yoksulluk ve işsizlik içinde büyüdüğümde, müzik beni bundan kurtardı. TV’deki Top Of The Pops, perşembe gecenizi bu fantastik dünyaya dönüştürdü ve bence müzik de bu olmalı. Müziğimin bir şekilde yükselmesini ve dönüşmesini istiyorum.”

Gallagher, Colin Solal Cardo tarafından yönetilen resmi bir videonun eşlik ettiği, psychedelia’dan ilham alan teklisi “Easy Now” ile gelecek albümün ön izlemesini yaptı. Klipte Milly Alcock (House Of The Dragon) rol alırken, Gallagher da küçük bir rolde görünüyor.

Fotoğraf: Matt Crockett

Nme.com

tr_TRTurkish