Belle and Sebastian’ın Sürpriz Yeni Albümü “Late Developers” Yayında

Son albümleri “A Bit of Previous”ın üzerinden henüz bir yıl geçmeden İskoç topluluk Belle ve Sebastian yeni tam uzunluklu albümleri “Late Developers” ile huzurlarınızda.

On bir şarkının yer aldığı grubun on ikinci stüdyo albümü “Late Developers”, “A Bit of Previous” ile aynı oturumlarda kaydedildi ve bir sürpriz olarak paylaşılan çıkış şarkısı eşliğinde geçen hafta duyuruldu.

Ancak punk rockçı ve grubun süper hayranı Jeff Rosenstock’un albümün notlarında yazdığı gibi, Late Developers, “albüme girecek kadar iyi olmayan, mükemmelin altında şarkılardan oluşan bir koleksiyon gibi hissettirmiyor”, bunun yerine “jumbo boyutlu bir tuval” üzerindeki yetenekli ressamların özgürlüğünü ve yeterliliğini çağrıştırıyor.

Glasgowlu grubun albümden paylaştığı ilk single “I Don’t Know What You See In In Me”, Belle and Sebastian’ın rotayı tipik indie-pop tınılarından 80’lerin synth-pop pırıltılarına çevirdiği bir şarkı olarak dikkat çekmişti. Grup üyeleri bunun kendilerinden beklenmeyen bir sound olduğunu biliyorlar ve şarkı esasen yapımcı Peter Ferguson’un, diğer adıyla Glaswegian Wuh Oh’un ortak şarkı yazarlığının eseri olarak kulaklarımıza ulaşıyor.

Fotoğraf: Anna Crolla

Solisti Stuart Murdoch bir basın açıklamasında, “Geçen yaz İskoçya’da bisikletle dolaşıyordum, bu şarkının bir karışımını dinliyordum” diyor ve ekliyor,

Arkadaşımız Pete ‘Wuh Oh’ Ferguson tarafından bizim için yazıldı ve üretildi. Dinledikçe bu şarkıyı söyleyen ilk kişi olduğum için kendimi şanslı hissettim. Sesimin daha önce olmadığı kadar yükselmesine ve yükselmesine izin verdim. Ve altın ve yeşil tarlalarda devam ederken, Belle and Sebastian olduğunu unutmama izin verdim ve rastgele bir radyo istasyonunun en son hitiymiş gibi yaptım. Tüm müzikler kaçıştır ve belki de bu beklenmedik ezgiyle her zamankinden biraz daha fazla kaçmayı başardık. Pete’e teşekkürler!”

90’ların ikinci yarısından bu yana indie rock sahnesinde adından söz ettiren Belle and Sebastian’ın bir önceki albümü “A Bit of Previous” 2022’nin Mayıs ayı başında dinleyiciyle buluşmuştu.

Consequence.net

tr_TRTurkish