Nirvana In Utero 30. Yıldönümü Baskısını Yayınladı

Nirvana’nın “In Utero” albümünün delüks yeni baskısı, albümün 30. yıl dönümüne denk gelecek şekilde yayımlandı.

Orijinal “In Utero”, Nirvana’nın dünya çapında bir süperstar haline gelmesinden sonra 1993 Eylül’ünde dinleyiciyle buluştu ve tematik olarak grubun, özellikle de solist Kurt Cobain’in durumundan duyduğu rahatsızlıkla karakterize edildi.

Şimdi albüm yepyeni bir şekilde onurlandırılıyor. Yayımlanmamış 53 parça arasında grubun Seattle’daki son performansı da dahil olmak üzere iki tam “In Utero” dönemi konserinin yanı sıra aynı dönemde çeşitli konserlerde kaydedilen altı bonus canlı parça da yer alıyor. Ek olarak, albümün orijinal parça listesi, artı beş bonus parça ve B-side’lar, orijinal kayıt oturumlarında Steve Albini dışında yardımcı olan tek mühendis olan Bob Weston tarafından orijinal analog ana stereo bantlardan yeniden düzenlendi.

“In Utero: 30th Anniversary”, sınırlı sayıda 8xLP Super Deluxe kutu seti, 5xCD Super Deluxe kutu seti, 2xCD Deluxe baskı, 1xLP vinil baskı ve dijital Super Deluxe baskı dahil olmak üzere çeşitli formatlarda geliyor.

Super Deluxe Edition kutu setlerinde ayrıca albümün ikonik meleğinin yer aldığı çıkarılabilir bir ön kapak akrilik paneli; yayımlanmamış fotoğrafların yer aldığı 48 sayfalık ciltli bir kitap; 20 sayfalık yeni tasarlanmış bir fanzin; hot rod sanatçısı Coop’un taşbaskı Los Angeles turne posteri; 1993 tarihli plak dükkanı promosyonu “Angel mobile”ın kopyaları, üç konser broşürü, Los Angeles ve Seattle için iki bilet koçanı, tüm erişimli turne laminatı ve dört adet bez yapışkanlı tur sahne arkası kartı bulunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish