Erkin Arslan’a Buray ve Emre Altuğ’un Eşlik Ettiği ‘Cumhuriyet Marşı’ Cumhuriyetimizin 100. Yılında Dinleyiciyle Buluştu

Piyanist, besteci ve söz yazarı Erkin Arslan’ın yoğun ve titiz bir kayıt sürecinin ardından Cumhuriyetin yüzüncü yılı için özel olarak bestelediği Cumhuriyet Marşı, 27 Ekim’de tüm platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Türk milletinin büyük azim ve kararlılıkla kurduğu Cumhuriyet’in yüzüncü yılını kutlamak için stüdyoya giren Erkin Arslan, Cumhuriyet temellerinin yıl dönümüne duyduğu sonsuz saygı ve heyecanı notalarla ifade ediyor. Anlatımı ile yediden yetmişe etkisini uzun yıllar sürecek olan proje, Türk milletinin göğsünü kabartacak bir marş olarak dikkat çekiyor.

Sözleri ve müziği Erkin Arslan’a ait olan Cumhuriyet Marşı, hem müzikal açıdan verdiği coşku hem de yarattığı ulusal bilinç ile nesillere armağan olan ilham verici bir çalışma olarak kaydedildi. Başarılı sanatçıya bu projesinde yakın arkadaşları Buray ve Emre Altuğ marş korosunda yer alarak destek verdi.

Cumhuriyet Marşı’nda Türkiye’nin hepimizin bir emaneti olduğu daha ilk satırlarında vurgulayan Erkin Arslan, Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşatabilme iradesinin ancak bizlerin inanç ve cesaretiyle mümkün olabileceğini hatırlatıyor.

Birlik olma ruhunu zamansız bir çalışmaya dönüştürerek vatandaşlık bilincini tazeleyen Erkin Arslan, milli duyguları müziğin gücüyle daha da anlamlı bir hale getiriyor.

Başarılı birçok projeye ismini veren Erkin Arslan’ın Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için hazırladığı Cumhuriyet Marşı, 27 Ekim’de tüm platformlarda yayında!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish