Can Mutlu’dan “Cumhuriyet 100.Yıl Marşı”

Can Mutlu kendi albümlerinden sonra arkadaşı Ömürden Sezgin ile beraber Samsunlu arkadaşlar olarak ilk önce 19 Mayıs’ın 100. yılı için bir marş yazdılar. Marş kısa zamanda birçok kişi tarafından beğenilip, okullardan çocuklarla eşlik için talepler gelince Cumhuriyet’in 100. yılı için de bir marş yapma fikri doğdu.

Bu sefer daha profesyonel müzisyenler ve kayıtlar alarak, sözü ve müziği Can Mutlu’ya ait Garaj Müzik etiketiyle yeni bir marş ortaya çıktı. Bu marş 27 Ekim Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Can Mutlu’nun 100. Yıl Cumhuriyet marşı ile hedefi; Cumhuriyet’i yaşatacak olan gençlerin inancının ve mücadelesinin devam etmesi.

Samsun doğumlu Can Mutlu, müziğe 12 yaşında konservatuvarda ud eğitimi alarak başladı. Lise döneminde Türkçe pop/rock müziğin etkisinde kalarak gitar çalmaya, beste yapmaya ve şarkı söylemeye yöneldi.

Kendisine ait on şarkıdan oluşan ilk albümünü Pasaj Müzik etiketiyle 2015 yılında çıktı. Düş Sahte albümündeki videoları 2-3 milyon arası izlenme rakamları aldı. Daha sonra Garaj Müzik etiketli üç şarkılık bir maxi single ile şair müzisyen Çavlan Gençer’in şiirlerini şarkılara dönüştürdü.

Samsunlu bir müzisyen olarak 19 Mayıs 100.yıl marşını Lise arkadaşı Ömürden Sezgin ile beraber ortaya çıkardılar. Bu marşın zamanla çok güzel tepkiler almasından ötürü Can Mutlu, bu sefer söz ve müziği tamamen kendine ait, Garaj Müzik etiketli “Cumhuriyet 100.Yıl Marşı” ile dinleyiciyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish