Nick Cave & Warren Ellis ‘Australian Carnage’ Konser Albümünü Duyurdu

Nick Cave ve Warren Ellis, geçtiğimiz yıl Sydney Opera Binası’nda gerçekleştirdikleri üç performanstan oluşan yeni bir canlı albümün detaylarını açıkladı.

‘Australian Carnage – Live At The Sydney Opera House’ başlığını taşıyan koleksiyon, ikilinin 2022 sonunda Avustralya’da 16 duraklık bir turne kapsamında gerçekleştirdikleri performanslardan alınan parçaları içeriyor. Turne, Cave ve uzun süredir Bad Seeds üyesi olan Ellis’in yeni bir introspektif yan proje için bir araya geldiği 2021 albümü ‘Carnage’ın yayımlanmasını kutladı.

Duyuruyu taçlandırmak için Cave ve Ellis, gelecek albümden alınan ‘Balcony Man’ şarkısının canlı versiyonunu da paylaştı.

Cave, canlı albümün arkasındaki nedeni açıklarken “Uzun bir aradan sonra Warren ile Avustralya’yı turlamak son yılların en önemli olaylarından biriydi” diyor.

Tiyatrolarda ve sanat merkezlerinde çalmanın samimiyetinden Hanging Rock’taki engin ve canlandırıcı gecelere ve eşsiz Sydney Opera Binası’ndaki son üç gecemize kadar her gösteri dokunaklı ve unutulmazdı.”

“Sidney Opera Binası’nda yapılan bu kayıtları paylaşmaktan heyecan duyuyoruz ve umarız o konserlerde hissettiğimiz kolektif coşkunun onda birini bile yakalayabilirler. Onları asla unutmayacağız.”

Sidney’in ikonik Opera Binası’nda 16, 17 ve 18 Aralık’ta gerçekleştirilen konserlerde ikiliye Radiohead’den Colin Greenwood ve düzenli Bad Seed üyesi Larry Mullins’in yanı sıra Wendi Rose, Janet Ramus ve T Jae Cole gibi vokalistler de eşlik etti.

Albüm 25 Ağustos’ta yayımlanacak olan 18 parçalık dijital versiyon ve 1 Aralık’ta Goliath aracılığıyla gelecek olan sekiz parçalık vinil baskı olmak üzere iki formatta yayımlanacak.

Albümden paylaşılan ilk kayıt ‘Balcony Man’, albüm kapağı ve şarkı listelerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The ‘Australian Carnage’ tracklist is:

Digital Album:

1. ‘Spinning Song’

2. ‘Bright Horses’

3. ‘Night Raid’

4. ‘Carnage’

5. ‘White Elephant’

6. ‘Ghosteen’

7. ‘Lavender Fields’

8. ‘Waiting For You’

9. ‘I Need You’

10. ‘Cosmic Dancer’

11. ‘Breathless’

12. ‘Hand Of God’

13. ‘Shattered Ground’

14. ‘Galleon Ship’

15. ‘Leviathan’

16. ‘Balcony Man’

17. ‘Hollywood’

18. ‘Ghosteen Speaks’

Vinyl Album:

Side 1:

1. ‘Bright Horses’

2. ‘Carnage’

3. ‘White Elephant’

4. ‘Leviathan’

Side 2:

1. ‘Ghosteen’

2. ‘Waiting For You’

3. ‘Breathless’

4. ‘Balcony Man’

NME.com

tr_TRTurkish