John Carpenter Yeni Albümü Anthology II’yi Halloween III’ten “Chariots of Pumpkins”i Paylaşarak Duyurdu

John Carpenter, 1976’dan 1988’e kadar olan film temalarının yeni kaydedilmiş versiyonlarından oluşan Anthology II’nin 6 Ekim’de Sacred Bones Records aracılığıyla yayımlanacağını duyurdu. Ünlü film yapımcısı ve besteci ön izleme olarak 1982 yapımı Halloween III’ten “Chariots of Pumpkins “i paylaştı.

Carpenter, Halloween serisi, Escape from New York, Big Trouble in Little China, They Live ve Assault on Precinct 13’ten şarkılar da dahil olmak üzere kariyerinin en önemli parçalarından bazılarını yeniden kaydetmek için oğlu Cody Carpenter ve vaftiz oğlu Daniel Davies ile birlikte çalıştı.

Yeni albümde ayrıca, The Thing’in kayıp üç parçasının güncellenmiş versiyonları da yer alıyor.

Carpenter yaptığı açıklamada, orijinal “Chariots of Pumpkins “in yapımıyla ilgili anılarını paylaştı ve uzun süredir birlikte çalıştığı kişilerle birlikte yeniden kaydetmeye nasıl başladıklarını açıkladı.

Bu parça başka birinin filmi için yapılmıştı, Tommy Lee Wallace’ın yönettiği Halloween III için” dedi. “Ana başlıklar için bana verdiği özel talimatın ne olduğunu hatırlamıyorum ama bir tür bilim kurgu hissini yansıtmak istedim. Ses güncellendi ve bu şarkıyı yeniden yapmak eğlenceliydi. Üçümüzün modern ve güncellenmiş sesler ve prodüksiyon kullanması şarkının genel hissiyatını etkiledi.”

Carpenter geçtiğimiz yıl Stephen King’in Firestarter’ının yeni uyarlamasının ve David Gordon Green’in Halloween Ends’inin müziklerini bestelemişti.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

John Carpenter “Anthology II (Movie Themes 1976-1988)” şarkı listesi:

Side A

Chariots of Pumpkins (Halloween III)

69th St. Bridge (Escape from New York)

The Alley (War) (Big Trouble in Little China)

Wake Up (They Live)

Julie’s Dead (Assault on Precinct 13)

The Shape Enters Laurie’s Room (Halloween II)

Season of the Witch (Halloween III)

Side B

Love at a Distance (Prince of Darkness)

The Shape Stalks Again (Halloween II)

Burn it (The Thing)

Fuchs (The Thing)

To Mac’s Shack (The Thing)

Walk to the Lighthouse (The Fog)

Laurie’s Theme (Halloween)

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish