Of Mice & Men Yaklaşan Albümü ‘Tether’dan ‘Castaway’ Single’ını Paylaştı

Of Mice & Men yeni şarkısı “Castaway”i klibi eşliğinde paylaştı.

Şarkı, grubun 6 Ekim’de SharpTone aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Tether “dan ulaşıyor kulaklarımıza.

Grup, “‘Castaway’, hayatımızda zorluklarla uğraşırken kendilerinden uzaklaşma eğiliminde olan insanlarla bağlantı kurma özlemi ve onlara yardım edemememizin çoğunlukla zaman içinde donmuş gibi hissettirmesi hakkında” diyor.

Tüm yaratıcılık işlerini kendi ellerine alan Güney Kaliforniyalı grubun dört üyesi, sekizinci albümleri “Tether “daki tüm şarkıların prodüktörlüğünü ve mühendisliğini üstlendi. Basçı/vokalist Aaron Pauley albümün miks ve masteringin işlemlerini yaparken, davulcu Valentino Arteaga albümün sanat eserlerini tasarladı ve boyadı. Gitaristler Phil Manansala ve Alan Ashby, Aaron ve Tino, dünya çapındaki dinleyici kitlesinin beklediği gibi, kalplerini ve ruhlarını her notaya dökerek hayatlarının bir başka sonik belgesini yarattılar.

Pauley, “Bu albümde, nasıl hissettirdiğine odaklandığımız kadar nasıl ses çıkardığına odaklanmadık,” diye açıklıyor. “Ve tek çalıştığınız şey ses olduğunda bunu yapmak garip bir şey. Ama amacımız gerçekten buydu. Ve bunu başardığımızı hissederek filmi yapmaktan vazgeçtik.”

Of Mice & Men depresyon, anksiyete, yalnızlık ve varoluşsal dehşete ayıltıcı bir bakış atıyor, karanlıktan güç alıyor ve akıl sağlığı için bir merhem olarak yaratıcılığın önemini vurguluyor.

Sekizinci albüm de daha az iddialı değil. “Tether”, arkadaşlar, aile bireyleri, sanatçılar ve grup arkadaşları olarak bir araya gelmenin ne anlama geldiği üzerine düşündürücü bir meditasyona dayanıyor. Hayatın zorluklarına karşı onları tam olarak koruyamayacağımızı bile bile bize güvenen insanların yanında olmak ne anlama geliyor?

“Tether”, Of Mice & Men’in evriminin bir sonraki adımı olarak, grubun temel sound’unu deneysel ve ruhani ses tasarımlarıyla birleştiriyor. Yaratıcı süreç, önyargılı “hedefler” yerine keşfetmenin heyecanına odaklandı.

Of Mice & Men bu sonbaharda Bullet For My Valentıne ve Vended ile yollara düşecek.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish