Nerhan Hepşen’in Gelecek Albümünün İlk Teklisi ‘Velhasılıkelam’ Yayında

Nerhan Hepşen, uzun bir aradan sonra “Aşk İbadettir” albümüyle geri dönüyor. Albümün kapısı ise “Velhasılıkelam” ile aralandı.

İlk dinleyenin geçmişine sürüklendiği, yüreğini sarmalayan herkesin bir parça kendi öyküsünü bulduğu Velhasılıkelam…

2009’da söz ve müziği kendisine ait ilk teklisi Anne, 2011’de yine söz ve müziği kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan “Bir Özet Bu” albümleri sonrası yeni albümünün ilk şarkısını paylaştı. On bir şarkıdan oluşan “Aşk İbadettir” ile teklilerin sürekli yayınlandığı bu çağda albüm yapma cesareti ile geri dönen Nerhan Hepşen, ilk teklisi “Velhasılıkelam” ile albümün açılışını yaptı.

Söz ve müziği Nerhan Hepşen’e ait bu şarkının düzenlemesi Göksun Çavdar’a ait. Mix ve mastering’i Evren Arkman tarafından yapılan şarkıya kendi alanında virtüöz olan müthiş bir müzisyen kadrosu eşlik etti. Gitarda Erdem Sökmen, çelloda Özer Arkun, perküsyonda Cengiz Ercümer, rhodes kayıtlarında da yine Göksun Çavdar imzası var. Enstrüman kayıtları Renkli İşler, vokal kayıtları Harems stüdyolarında gerçekleştiren şarkının klip yönetmenliğini Güner Koralı üstlendi.

‘Velhasılıkelam aslında projenin yayınlanacak son şarkısıydı. Ancak son yıllarda yaşadığımız dünyayı saran tüm gelişmeler ve değişimler çerçevesinde çocukluğumun izlerini taşıyan bu şarkıyı Aşk İbadettir’in ilk teklisi olarak seçtim’ diye yolculuğunu anlatan Hepşen, melodram alt yapısı ve şiir gibi sözleriyle bütünleşen Velhasılıkelam’ın, etnik bestesiyle dinleyenleri adeta kısa metraj bir filmin içine çektiğini söylüyor.

Aşk İbadettir, tam 11 şarkıdan oluşturuldu. Velhasılıkelam, Çok, Ayyaş, Hain, Hesapsız Kitapsız, Helal Ettim, Hayır, Göçebeyiz, Terliksi Hayvan, Af ve albüme ismini vermiş Aşk İbadettir ile birlikte birer birer aşkın içinden geçiyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish