Tusks Gelecek Albümünü Yeni Teklisi ‘Adore’ ile Duyurdu

Londra merkezli elektronik söz yazarı ve prodüktör Tusks, diğer adıyla Emily Underhill, 2017’deki ‘Dissolve’ ve 2019’daki ‘Avalanche’ adlı iki albümün ardından üçüncü albümüyle geri döndü. ‘Gold’ 12 Nisan’da One Little Independent etiketiyle yayınlayacağını duyururken, yeni teklisi ‘Adore’ ise dijital marketlerde yerini aldı.

Birkaç ay içerisinde yavaş yavaş şekillenen ‘Gold’, yarısı Londra’daki evde, yarısı sanatçının şarkıların çoğuna ilham kaynağı olan Devon’a tek başına gerçekleştirdiği gezi sırasında ortaya çıktı. Birlikte koca bir salgını atlattığı ve sona eren bir ilişkiden uzakta bir alana ihtiyaç duyuyordu ve tek başına üstesinden gelmesi gereken bazı şeyler olduğunu fark ederek yazılarının büyük kısmını burada tamamlayacaktı. Londra’ya geri döndükten sonra ise Tusks, Tottenham’daki Ten87 ve Southend’deki SS2 Recording gibi stüdyolarda parçalara hayat vermek için yapımcı Tom Andrews ile çalışmaya başladı.

Synth ağırlıklı ve muhteşem vokal armonilerinin duygu yoğun katmanlarıyla beslenen albüm, titizlikle hazırlanmış. Derin rezonanslı elektronik popun on parçası boyunca, keyifli ama bir o kadar düşündürerek yavaş yavaş ortaya çıkan öfkelere kadar uzanıyor. ‘Gold’, ile Tusks’ın benzersiz, güçlü sesini kullanarak dinamiklerini, nüanslarını ve duygularını keşfediyoruz.

Underhill şöyle diyor: “Albümün büyük bir kısmını çelişen deneyimlerden ilham aldım. Bir ayrılığın üstesinden gelmek ve sonra yeniden aşık olmak. Sürekli tecrit altındaki insanlarla çevrili olmak, sonra birdenbire tamamen yalnız ve özgür olmak. Şehirde olmak ve doğada olmak. Bu zıtlıkları, lo-fi ve hi-fi prodüksiyon arasında sürekli gidip gelen müzik prodüksiyonunda da yansıtmak istedik; kendi davul ritimlerimizi örnekledik. Çok eğlenceli bir süreçti ve Tom ile benim tam olarak sevdiğimiz şeyi yapmaya başlamamıza olanak sağladı.”

İlk başlarda Sigur Rós ve Explosions In The Sky gibi isimlere benzetilen Tusks, Brett Cox (Jack Garratt, Alt J, Marika Hackman) ile birlikte yapımcılığını üstlendiği ilk albümü ‘Dissolve’ eleştirmenlerin beğenisini kazandı. İkinci albüm ‘Avalanche’ Tusks’ı grunge ve shoegaze dünyasına daha da taşıdı. My Bloody Valentine, Marika Hackman ve Wolf Alice’ten ilham alan albüm, dünya çapında giderek genişleyen izleyici kitlesi kazandırmasının yanı sıra Netflix’in ’13 Reasons Why’ gibi hit dizilerdeki senkronizasyonlarıyla da ilgi topladı. 2021’de ‘A Banquet’ adlı uzun metrajlı filmin müziklerinde CJ Mirra ile beraber yaptı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Tusks “Gold” şarkı listesi:

1.Wake

2.Adore

3.Artificial Flame

4.Tainted Plates

5.The Way

6.Read The Room

7.Strangers

8.Gold

9.Body Ache

10.Cold Storm

What's your reaction?

tr_TRTurkish