Magnum Yaklaşan Albümden Yeni Single ‘The Seventh Darkness’ı Paylaştı

İngiliz rock grubu Magnum, yeni stüdyo albümü “Here Comes The Rain”i 12 Ocak 2024’te Steamhammer/SPV aracılığıyla yayımlayacak. Albümün ikinci single’ı “The Seventh Darkness”ın resmi lirik videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

“The Seventh Darkness”, konuk müzisyenler saksafonda Chris “BeeBe” Aldridge ve trompette Nick Dewhurst’ün yer aldığı harika nefesli bölümler içeriyor.

Bundan önce grup 22 Kasım 2023’de albümün çıkış şarkısı “Blue Tango”yu paylaşmıştı.

Gitarist Tony Clarkin şöyle diyor: “Kayıtlar çok eğlenceliydi, özellikle de Chris’in saksafonunun öne çıktığı ve benim gitarımın karşılık verdiği an. Bu albümde gerçek bir vurgu!”

Yeni albüm “Here Comes The Rain” şarkıcı Bob Catley, Tony Clarkin, klavyeci Rick Benton, basçı Dennis Ward ve davulcu Lee Morris’ten oluşan Magnum kadrosunun bir kez daha olağanüstü, renkli, çeşitli ve ilham verici yeni bir stüdyo albümü yaratmayı başardığını gösteriyor.

Albümle ilgili olarak, “Ben hiçbir şey dikte etmeden herkes kendi rolünü oynadı,” diye heyecanla anlatıyor Clarkin, “herkes içgüdüsel olarak ilhamının kendisine söylediğini çaldı.” Bu muhteşem müzisyenlerin sezgilerine güvenebilmeleri iyi bir şey!”

Geçtiğimiz ayın sonlarında gitarist Clarkin’e nadir görülen ve tedavisi mümkün olmayan bir omurga rahatsızlığı teşhisi konulduğu açıklandı. Teşhisin bir sonucu olarak grup, daha önce duyurduğu 2024 bahar turnesini iptal etti.

Aşağıda albümden paylaşılan şarkılar “The Seventh Darkness”, “Blue Tango”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Magnum “Here Comes The Rain” şarkı listesi:

01. Run Into The Shadows

02. Here Comes The Rain

03. Some Kind Of Treachery

04. After The Silence

05. Blue Tango

06. The Day He Lied

07. The Seventh Darkness

08. Broken City

09. I Wanna Live

10. Borderline

Magnum, photo credit: Rob Barrow

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish