Davulcu Brad Wilk Açıkladı: “Rage Against the Machine Tekrar Turneye Çıkmayacak veya Canlı Çalmayacak”

Davulcu Brad Wilk’e göre Rage Against the Machine “bir daha turneye çıkmayacak ya da canlı çalmayacak” ve bu da grubun sonunun geldiğine işaret ediyor.

Wilk, çarşamba günü Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Birçok insanın iptal edilen tüm RATM konserleri için yeni turne tarihlerini duyurmamızı beklediğini biliyorum. İnsanları ya da kendimi daha fazla oyalamak istemiyorum. Gelecekte bunun gerçekleşebileceğine dair bazı iletişimler olsa da… RATM’in (Tim [Commerford], Zack [de la Rocha], Tom [Morello] ve ben) tekrar turneye çıkmayacağını veya canlı çalmayacağını bilmenizi isterim.

Wilk, “Bunun gerçekleşmesini bekleyen sizler için üzgünüm,” diye ekledi. “Gerçekten öyle olmasını isterdim…

Rage Against the Machine başlangıçta 2019’da yeniden bir araya gelme niyetini açıklamış, ancak pandemi nedeniyle turne 2022 yazına ertelenmişti. Ne yazık ki de şarkıcı Zack la Rocha grubun ikinci gösterisi sırasında ciddi bir bacak sakatlığı geçirdi ve grup nihayetinde la Rocha’nın iyileşebilmesi için Avrupa gösterilerini ve ABD tur tarihlerinin ikinci ayağını iptal etti.

Kasım 2023’te Rage Against the Machine, 2023 sınıfının bir parçası olarak Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edildi. Morello törene katılan tek grup üyesiydi. Morello kabul konuşmasında “Çoğu grup gibi bizim de Rock Hall’a kabul edilmek de dahil olmak üzere pek çok konuda farklı bakış açılarımız var” dedi. “Benim bakış açıma göre bu gece grubun müziğini ve misyonunu kutlamak, grubun beşinci üyesiyle birlikte kutlamak için büyük bir fırsat: Rage Against the Machine’in inanılmaz hayranları. Bu müziği kutlamanın en iyi yolu, sizin bu misyonu ve mesajı devam ettirmenizdir.”

Rage Against the Machine daha önce 2000 yılında dağılmış ve 2007 yılında yeniden bir araya gelmişti. Grup 2011 yılında ikinci kez dağıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish