Lunchbox Gelecek Albümden Yeni Single “I’m Yours, You’re Mine”ı Paylaştı

Lunchbox 10 Mayıs’ta Slumberland Records aracılıpyla dinleyiciyle buluşacak “Pop and Circumstance” isimli yaklaşan albümlerinden yeni single “I’m Yours, You’re Mine”ı paylaştı.

Oakland’ın en uzun soluklu bubblegum popçuları Lunchbox’ın melodilerle arası o kadar iyi ki, 30 yıl ve sayısız albümden sonra yeni bir albümle karşımıza çıktıklarında neredeyse hiç şaşırmıyoruz.

Yeni single’ları “I’m Yours, You’re Mine”, acımasız bir dans ritmi, melodik tuşlular ve hınzır bir fuzz bas breakdown’ı ile dolu bir junkshop soul parçası. 70’lerin radyo, 80’lerin mod revival’ının ve seçebileceğiniz herhangi bir on yılın zamansız power-pop’unun mükemmel bir karışımı ve yeni albümleri “Pop and Circumstance” için harika bir tadımlık.

Oakland, Kaliforniya’nın en önemli gruplarından Lunchbox, 60 yıllık gitar popunun geniş bir yelpazesine yayılan etkilere dayanan yeni albümleri “Pop and Circumstance” ile geri dönüyor. Albüm, 1970’lerin İngiliz mod-revival’ının sert ucuna ve 1980’lerin İngiliz indiepop’unun jangle’ına olan saygının yanı sıra, Lunchbox’ın 1960’ların/70’lerin Güney Kaliforniya pop duyarlılığına ve klasik radyo pop single’larına olan sevgisine olan bağlılığını ilan ediyor.

Otuz yıllık kariyerleri boyunca Lunchbox, pop tarihinin cevherinden altın çıkarma yetenekleriyle her zaman etkiledi ve titiz şarkı işçiliğini maceracı ev stüdyosu deneyleriyle birleştirmek için neredeyse psychedelic bir yeteneğe sahip olduğunu sergiledi. Bu, Lunchbox’ın her zaman çağdaş ve canlı kalmasını sağlayan bir strateji ve bu müthiş yeni kayıt onları en iyi halleriyle gösteriyor.

“Dinner for Two”nun bubblegum modundan “Love for Free”nin junkshop soul’una, “Summer’s Calling”in Who’ya yakın power-pop’undan “Is this Real?”in korno odaklı groove’larına kadar Pop and Circumstance, güçlerini tam olarak kontrol eden ve pop tarihini ilgi çekici yeni şekillere sokan bir grup olarak karşımıza çıkarıyor. Akılda kalıcı melodiler, kilitlenmiş armoniler ve kulak kurdu nakaratlarla dolu “Pop and Circumstance”, Lunchbox’ın pop şarkılarına şimdiye kadarki en bulaşıcı aşk mektubu.

Aşağıda yeni single “I’m Yours, You’re Mine”ı dinleyebilir, albüm şarkı listesine ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Lunchbox “Pop and Circumstance” şarkı listesi:

Dinner For Two

I’m Yours, You’re Mine

Summer’s Calling

Different Tune

Love For Free

Don’t Wait Too Long

This World

Is This Real?

Heaven Only Knows

Time Won’t Lie

New Year

All Around The World

tr_TRTurkish