Lauren Mayberry Yeni Şarkısı “Shame”i Paylaştı

CHVRCHES şarkıcısı Lauren Mayberry ikinci solo single’ı “Shame”i paylaştı.

Şarkı, endüstriyel tınılı synth’ler ve Mayberry’nin karakteristik ses rengi ışığında gelecek albüme dair beklentiyi yükseltiyor.

Şarkıcı-söz yazarı yaptığı açıklamada yeni şarkı hakkında şunları söylüyor, “Bir süredir aklımda ‘ne utanç verici’ sloganına sahip ama alaycı bir şekilde yazılmış bir şarkı fikri vardı” diyor. “Ve ‘utanç’ kelimesinin çift anlamı var – hissettiğiniz ve içselleştirdiğiniz utanç, ama ne yazık ki böyle hissediyorsunuz ve bunu değiştiremiyorsunuz.”

Mayberry sözlerine şöyle devam etti: “İlişkiler, cinsellik ve dünyadaki benlik algım açısından hayatımın büyük bir kısmına dönüp baktığımda, bununla ilişkili çok fazla utanç var. Ergenlik dönemime 2000’li yılların başlarında girdim, şimdi toplumsal cinsiyet ve medya mesajları açısından biraz bok çukuru olarak gördüğümüz bir dönem (Woodstock 99 sonrası, seks kaseti sızıntılarının şafağı, Girls Gone Wild, vs vs). Kadınlar ve kızlar için ‘çekici’ olarak kabul edilen şey, geriye dönüp baktığımda oldukça rahatsız ediciydi ve benim beynime, Reality Bites Ethan Hawke’ın fırsat köşesi, yerel grup çocuğu versiyonlarını romantikleştiren biçimlendirici bir zamanda giren şey buydu. Ama şimdi daha iyi biliyorum ki, beynim hala bu tür şeyleri hücresel düzeyde çekici buluyor. Bunları akademik olarak istememem gerektiğini biliyorum ama duygusal, romantik ve cinsel olarak bunları değerli ve çekici bulmak üzere eğitildim.

Bundan önce “Are You Awake?” isimli solo şarkısını paylaşan Mayberry, Madonna’nın “Like a Prayer” şarkısını coverladığı ilk solo turnesinin ortasında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish