Black Pumas’dan Duygusal ve Güçlü Bir Şarkı: “Angel”

Grammy adayı ikili Black Pumas, 27 Ekim’de ATO Records etiketiyle, Türkiye’de ise GRGDN iş birliğiyle yayınlanacak ikinci albümü “Chronicles of a Diamond”dan üçüncü ve son teklisi “Angel”ı paylaştı. 

“Angel”’ın sözleri ve ortak yapımcılığı grubun vokali/söz yazarı/yapımcısı Eric Burton’a aitken, prodüksiyonu Black Pumas’nın gitaristi/yapımcısı Adrian Quesada tarafından gerçekleşti. Son derece duygusal bir parça olan “Angel”, Burton’ın etkileyici vokalini ve ustaca hikâye anlatımını sergiliyor.

Parçanın video klibi Los Angeles’taki ikonik Chateau Marmont oteline götürüyor bizi ve Burton’ın şarkının yoğunluğunu tamamlayan, nefes kesen bir ortamda unutulmayacak bir solo performans sergilediğini görüyoruz. “Angel”, Burton’ın on yıldan fazla bir süre önce bir çamaşırhanede bestelediği görkemli gitar çalışması, biraz karamsar mellotron melodileri ve ruhu açığa çıkaran şarkı sözleriyle süslenmiş.

Eric şöyle açıklıyor, “Ailemde ve yaşadığım mahallede olup biten her şeyden bunaldığımı ve bir meleğin gerçek sesinde sığınak bulmayı umduğumu hatırlıyorum. Yakınlarda benim için sessiz bir yer görevi gören bir çamaşırhane vardı ve bir natürmort çiçek tablosuna bakarken o şarkı aklıma gelmeye başladı.” 

Gelecek albümden yayınlanan ilk single “More Than a Love Song”, 2 milyondan fazla dinlenme sayısına ulaştı ve şu anda Triple a Radio’da, Billboard’un Adult Alternative Chart ‘da ve Americana Radio’da 1 numara. Albümden paylaşılan eğlenceli ikinci parça “Mrs. Postman” ise  Relix tarafından “bağımsız bir tarza sahip” olarak değerlendirilirken, FLOOD ise Burton’ın vokallerini “muhteşem” olarak nitelendirdi.

“Chronicles of a Diamond”, grubun benzersiz vizyonunu her zamankinden daha fazla güç, tutku ve cüretkâr özgünlükle ortaya koyuyor. Prodüksiyonu Quesada tarafından yapılan ve miksajı altı kez Grammy Ödülü sahibi Shawn Everett (Alabama Shakes, The War on Drugs) tarafından yapılan on şarkılık albümde Burton ortak yapımcı rolünü üstleniyor ve özgür ruhlu müzikalitesini her parçaya aşılıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Black Pumas, photo credit Jody Domingue

What's your reaction?

tr_TRTurkish