Las Vegas Sphere’de Gerçekleşen U2 Konserindeki Etkileyici Görsellerinin Arkasındaki Sanatçıları Keşfedin

U2’nun Las Vegas, Sphere’deki ilk performansının hemen ardından dünya, konser sırasında efsanevi grubu çevreleyen etkileyici görsellerle çalkalanıyor. Sphere’in 4D teknolojisinin sağladığı sürükleyici deneyimin tüm avantajlarından yararlanan grup, U2:UV Achtung Baby Live programına eşlik edecek özel sanat eserleri sipariş etti.

Grup, ufuk açıcı Achtung Baby albümünden parçalar seslendirirken etrafı Marco Brambilla, Es Devlin ve John Gerrard’ın eserleriyle çevrelendi. Sahne tasarımına da dahil olan Devlin, ilk kez Cartier ile Come Home işbirliği sırasında üzerinde çalıştığı bir konsepti genişletti. Sphere için Nevada’nın nesli tükenmekte olan türlerinin dijital bir heykelini üretti.

Devlin, Nevada Ark için Nevada’nın nesli tükenmekte olan 152 türünden 26’sını dikkatle seçti, heykeller yarattı ve bunlar daha sonra Sphere’in iç kısmında büyütüldü.

İngiliz sanatçı, “Son otuz yılda kemikleri ve sinirleri örülmüş şarkıları birlikte söyleyen 18.000 insanın yarattığı muazzam bir güç var” diye paylaşıyor. “Bu yeni mimari geometri parçasını başlatmanın ve onu Nevada’daki özel yerine aşılamanın güçlü bir yolu.

“Ne zaman bir türün adını öğrensek, zihnimizin hafıza sarayında ona bir yer açıyoruz ve her gece 18.000 kişi, Küre’ye gelmeden önce bildiklerinden daha fazla türün adını bilerek ortaya çıkacak.”

Kevin Mazur/Getty Images for Live Nation

Kevin Mazur/Getty Images for Live Nation

Kevin Mazur/Getty Images for Live Nation

kaynak

tr_TRTurkish