Kublai Kapsalis’den “Hollow” ve LP “Lost on You” Metal Coverı

Memleket metal / rock sahnesinin köklü gruplarından Objektif ve Türkiye’nin tek senfonik metal grubu Orpharion ile tanıdığımız Kublai Kapsalis’in kadın cinayetlerine karşı ses olan yeni teklisi “Hollow”, geçen Eylül ayı başında Rec-Cat Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini almıştı.

Gitarist şimdi de LP’nin “Lost on You” şarkısının metal yorumu ile yeni yılın ilk paylaşımını yapıyor.

“Hollow”un kayıt, mix ve mastering’ini Kublai Kapsalis yaparken, sözleri kaleme alan ve vokalleri üstlenen Borabay Kadirdağ’ı ise Ankaralı Rammstein tribute grubu Kaiserfaust ve İstanbullu cover grubu Blast’d dan tanıyoruz.

Ayrıca “Hollow”, ikilinin bir arada oldukları ilk kayıt çalışması olarak da dikkat çekiyor.

Şarkının, yaşanmış gerçek olaylardan alındığını, aslında bakacak olursak ülkemizde daha fazla bu tarz olumsuzluklar görmekte olduğumuzu vurgulayan Kapsalis, şöyle devam ediyor, “Global ölçekte düşünecek olursak, diğer ülkeler bu konu hakkında ciddi yaptırımlara gitmiş durumda. Ancak bizim coğrafyamızda bu konu ile ilgili atılan sağlam bir adım henüz yok, her geçen gün onlarca kadının birtakım insanlar tarafından katledilişini duyuyoruz bu çok üzücü bir olay. Bunu global kitlere de iletmek adına böyle bir çalışma yaptık. Türkçe olarak da bu konu hakkındaki anlatımlarımızı ileriki zamanlarda sizlere sunacağız.”

Bununla birlikte müzisyen 2021’in ilk günüyle birlikte yeni bir cover şarkı da yayımladı.

LP’nin sevilen popüler parçası “Lost on You” için metal cover versiyonu hazırlayan müzisyene, vokallerde Nina Furtado eşlik ediyor.

tr_TRTurkish