Eyüp Bağdat’tan İçinizi Boşaltırken Dinleyeceğiniz Bir Şarkı: Ağlak Vals

2019 yılında çıkardığı Antik Çağ şarkısı ile müzikseverlere merhaba diyen Eyüp Bağdat, titiz ve özenli çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

“Ağlak Vals” isimli yeni şarkı, “mendillerinizi hazırlayın! Artık içinizi boşaltırken dinleyeceğiniz bir şarkınız var” sloganıyla paylaşılıyor

Eyüp Bağdat şarkının oluşumunu şöyle anlatıyor:

Her şey direksiyon başında gelen ilham ile başladı. Hemen eve gidip bir demo kayıt aldıktan sonra şarkı yavaş yavaş bugün dinlediğimiz halini aldı.”

Şarkıda net hatları ile kestirebileceğimiz 3 bölge var.  İlk bölgede çizik bir plaktan dinliyormuşuz gibi bir algı oluşurken 2. bölümde cd kalitesinde fakat hala 90’ların enerjisi ile devam ediyor. 3. Kısım ise saksafon solosu ile birlikte günümüzün müzik anlayışına uygun bir sounda dönüşüyor.

Şarkı, yaylı orkestrası, klasik, akustik gitar, synthsizer yanı sıra saksafon ve trompet içeren zengin bir aranjmana sahip.  Şarkıya sanatçının kendi imkânları ve küçük bir ekip ile çektiği samimi bir klip eşlik ediyor.

2021’de yeni şarkı çıkarmak için bu kadar beklemeyeceğinin de müjdesini veren müzisyen, beğenilen şarkılarını artık daha sık aralıklarla sevenlerine sunacak.

tr_TRTurkish