Kanada’dan Black Daggers İlk Albümü “Phantasmagoria” ile Huzurlarınızda

Red Deer, Alberta, Kanada’dan hard rock / metal grubu Black Daggers’ın ilk albümü “Phantasmagoria” 31 Ekim itibarıyla dinleyiciyle buluştu.

Konsept albüm, ters giden bir Faust pazarlığını konu alıyor. Albümün ana karakteri Şeytan ile bir anlaşma yapıyor ve hayatının çözüldüğünü gördüğünde işler hızla ters gidiyor. Albüm, depresyon ve bağımlılıkla uğraşmak kadar kötü alışkanlıklarla mücadele etmekle de ilgili. Grup, uyuşturucunun neden olduğu psikoz fikrini gerçekten araştırmak ve bunun paranoyaya ve daha fazla kendini yok etmeye yol açabileceğini keşfetmek istedi. Karakterin bazı açılardan, ruh sağlığı sorunlarıyla içlerindeki şeytanlarla mücadele etmiş ya da bağımlılıklarla yaşamış kişilerle ilişkilendirilebileceğini düşünüyorlar.

Grup şu yorumu yapıyor:

İnsanların Phantasmagoria’yı dinlemesi ve herkesin bir araya getirdiğimiz hikâyeye tepkilerini görmesi için heyecanlıyız. Bu albüm, elimizden gelenin en iyisini yapmak için saatlerce çalıştığımız bir sevgi emeğiydi. Hayranlarımızın bu albümü kulaklıklarını takarak, gözlerini kapatarak ve kendilerini hiçbir şeyin yasak olmadığı ve aşırılığın norm olduğu bu dünyaya sürüklendiklerini hayal ederek deneyimlemelerini istiyoruz. Karakterler yeni keşfettikleri coşkuyla başa çıkmakta zorlanıyor ve bu onları karanlık bir kendini yok etme yoluna sürüklüyor. Bu albümü dinledikten sonra insanlar bazı insanların karşılaştığı zorlukları biraz daha iyi anlıyor.”

Grup, albümün çıkış gününü kutlamak için “City Limits” şarkısının klibini paylaştı. Şarkı, albümdeki karakterlerin Şeytan’la anlaşma yaparak hata yaptıklarını anladıkları ve kaderlerinden kaçıp kurtulmaya çalıştıkları hikâyenin son bölümünü anlatıyor. Ne yazık ki bu noktada artık çok geçtir ve Şeytan onları çağırmaya gelir.

Bu şarkı bağımlılık ve sizi götürebileceği yol ve kaçınılmaz olarak neden olabileceği yıkım hakkında bir tür uyarı” diye ekliyor grup.

Vokal ve lead gitarda Valentine Vandal, ritim gitarda Stanley Sullivan, bas gitarda Mike Szeles ve davulda Spencer McLeod’dan oluşan Black Daggers, Between the Buried and Me, Alice In Chains, Soundgarden, Queens of the Stone Age, Big Wreck ve Mastodon gibi gruplardan ilham alıyor. Hard rock ve metal sahnelerinde fırtına gibi esmeye hazırlan Black Daggers, metalin ham enerjisini hard rock’ın melodik duyarlılıklarıyla birleştirerek türlerin ötesine geçen benzersiz ve unutulmaz bir sound yaratıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo Credit: Mark Manlapaz

What's your reaction?

tr_TRTurkish