Kaçırılmayacak Bir Punk Rock Akşamı: Trash Out Party!

Peyote Nevizade, 23 Mart’ta Avusturya’nın en hızlı punk rock grubu Dee Cracks‘ın konuk olacağı “Trash Out Party”ye ev sahipliği yapıyor.

Gecede temelleri, 90’lı yıllar yerli punk sahnesinin önemli gruplarından Rashit’in de kurucularından olan Tolga Özbey (Gitar) ve Aybike Çelik Özbey (Vokal) tarafından atılan İstanbul rock’n’roll dörtlüsü, Reptilians From Andromeda ve son dönem, surf müziğinin yerel vazgeçilmezi konumuna ulaşan Robotat da yer alacak.

23 Mart Cumartesi akşamı bol bol içmek, pogo ve dans ile stres atmak, yeraltı müziğinin en özgün rockn’roll, punk, surf ve garage nameleriyle neşeli, asi ve kaotik bir gece geçirmek için kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

Bu arada, gecenin konuk ismi “Dee Cracks” ile ilgili detaylara da bir göz atalım,

Avusturya Viyana’dan punk rock’ın en hızlı ve asi gruplarından Dee Cracks, 2003 yılında kuruldu. 2007 yılında ilk albümü “The Cretins”i önemli plak şirketlerinden Cargo Records etiketiyle piyasaya süren grup, bugüne kadar 5 Ep ve 4 stüdyo albümü yayımlarken, Punk Rock’ın önemli kadın vokallerinden Nikki Corvette ile birlikte bir de single yayımladı. Bugüne kadar birçok kez  Avrupa, Japonya, Çin, Amerika ve Kanada turnesi gerçekleştiren topluluk, günümüzde uluslararası punk rock sahnesinin de en önemli gruplarından biri olarak kabul edilmektedir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish