Justice, Birinde Tame Impala’nın da Yer Aldığı İki Yeni Single ile Yeni Albüm ‘Hyperdrama’yı Duyurdu

Justice, birinde Tame Impala’nın da yer aldığı iki yeni single yayımladı ve yeni albümleri ‘Hyperdrama’nın detaylarını paylaştı.

Fransız elektronik ikilisi, 26 Nisan’da Ed Banger Records / Because Music etiketiyle yayınlanacak yeni uzunçaları ‘Hyperdrama’yı, Tame Impala’nın da yer aldığı ‘One Night/All Night’ ve ‘Generator’ single’ları ile görücüye çıkardı.

Gaspard Augé ve Xavier de Rosnay’den oluşan Justice bir basın açıklamasında ‘One Night/All Night’ için “Bu parçanın Justice’in karanlık/tekno versiyonunun Kevin Parker’ın disko versiyonunun bir örneğini bulmuş gibi tınlamasını istedik” dedi.

Kevin’in büyüleyici bir melodi anlayışı var; hem basit ve doğal hem de çok tuhaf hissettiren melodiler yazmayı başarıyor. Bu şarkı saf elektronik müzik ile saf disko arasında gidip geliyor ama asla ikisini aynı anda yakalayamıyorsunuz. Bir şarkı içinde bir türden diğerine anında geçiş yapma fikri tüm albüm boyunca devam ediyor ve belki de en net şekilde ‘One Night/All Night’ şarkısında sergileniyor.”

İkili bir diğer yaei single ‘Generator’ hakkında ise şunları ekledi: “Bize göre bu şarkı Salsoul Orchestra’nın ‘Getaway’ şarkısına benziyor, ancak gabber ve klasik 90’lar hardcore tekno sesleriyle. Disko/funk ve genel olarak elektronik müzik her zaman Justice olarak yaptığımız müziğin temel unsurları olmuştur. ‘Hyperdrama’da onları bir arada var ediyoruz ama barışçıl bir şekilde değil. Onları dikkat çekmek için biraz kavga ettirme fikrini seviyoruz.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Justice, photo credit: André Chémétoff

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish