Oscar Adayı Colman Domingo, Michael Jackson Biyografisinde Patrik Joe Jackson’ı Canlandıracak

İlk Oscar adaylığını alan Colman Domingo, Antoine Fuqua’nın yönettiği biyografik film “Michael”da Michael Jackson’ın babası Joe Jackson rolünü üstlendi. Oyuncu seçimi duyurusu, Jackson’ın gerçek hayattaki yeğeni Jaafar’ın Pop Kralı’nı canlandıracağı haberinin ardından geldi. Domingo, Variety’ye “Bunu Jaafar’la yapmak heyecan verici. Jermaine Jackson’ın oğlu Michael’ı canlandırıyor ve o nefes kesici. Bence yapımcı Graham King inanılmaz bir kadro kurmuş” dedi.

Oyuncu açıklamasında şunu da ekliyor: “Efsanevi Michael Jackson’ın karmaşık ruhunun yanı sıra onun küresel bir simge olarak müzik ve kültür üzerindeki etkisini araştıran bir filmin parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Sadece Joe Jackson’ı canlandırabileceğim zengin, karmaşık ve kusurlu bir karaktere sahip olduğum için değil, aynı zamanda Jaafar’ın inanılmaz dönüşümüne ön sıradan şahitlik ettiğim için de şanslıyım.”

George C. Wolfe’un “Rustin” filmindeki sivil haklar lideri Bayard Rustin rolüyle bu yıl en iyi erkek oyuncu adayı olan Domingo, aynı zamanda bu çalışmasıyla Altın Küre, BAFTA, Eleştirmenlerin Seçimi ve SAG adaylığına da aday gösterildi. Ayrıca Blitz Bazawule’un Alice Walker romanından ve 1985 yapımı The Color Purple filminden uyarladığı müzikalde canavar Bay karakterini canlandırdı.

Variety

What's your reaction?

tr_TRTurkish