In Flames Yeni Single’ı “Meet Your Maker” İçin Müzik Videosu Paylaştı

In Flames, yeni şarkıları “Meet Your Maker” için müzik videosu yayımladı. Şarkı, grubun 10 Şubat’ta Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak on dördüncü stüdyo albümü “Foregone”dan ulaşoyor kulaklarımıza.

Şarkı, açığa çıkan ham bir sinir gibi, pandemi sonrası toplumun kaotik distopyasının getirdiği çaresizlik ve hayal kırıklığından bahsediyor.

In Flames solisti Anders Fridén şöyle diyor: “‘Foregone’ için yazmaya başladığımızda hem ses hem de tematik olarak hedeflediğimiz şey açısından tonu belirleyen şarkı ‘Meet Your Maker’ oldu. In Flames ve bazılarından beklediğiniz her şeyin bu olduğunu göreceksiniz. Keyfini çıkarın ve 2023’te yollarda görüşmek üzere!”

Albüm geçen eylül ayında ilk duyurulduğunda ise Fridén şunları söylemişti: “‘Foregone’ seanslarına girerken, ağırlıklı olarak gitar odaklı ve bas ile davul arasında güçlü temeli olan bir albüm yapmak istedik. Şarkı yazımına her zaman olduğu gibi, melodi ve saldırganlığın yan yana gelmesi olarak yaklaştık. Müziğimizin DNA’sı bu.”

Lirik olarak özellikle zaman kavramından ilham almak için hiçbir sıkıntı yoktu” diyen Fridén, insanlığın bir bütün olarak yavaşlamaya zorlandığını belirtirken albümün lirik kavramlarını daha da detaylandırıyor: “Zaman sabittir, ancak onunla ne yapıyoruz ve onu nasıl algıladığımız değişiyor. Özellikle şimdi dünyanın her zamankinden daha hızlı gittiği yere baktığımızda.”

blabbermouth.net

tr_TRTurkish