The Ringo Jets’in Yeni Şarkısı “Şehir” ile Beklenen Albüme Adım Adım

Memleket rock n’ roll sahnesinin özel ekiplerinden The Ringo Jets, beklenen albümleri “Radio Ringo”dan bir şarkı daha paylaştı.

Bir megapolün akıl dışı koşullarında yaşamanın sonucunda oluşan ve ruhumuzu boğan türlü hislerin bir yansıması olarak ortaya çıkan yeni şarkı “Şehir” albüm hakkında da yeni şifreleri açığa çıkarıyor.

Albümden kulaklarımıza ulaşan ilk iki tekli “Çilek Mevsimi” ve “Last Man Standing”in ardından gelen “Şehir”, 70’li yıllar Anadolu rock tınılarından 80’ler rock işlemelerine kadar keyifli ve renkli bir perspektife sahip.

Şarkının kapak görseli illüstrator Burak Şentürk imzası taşırken, kayıt ve miks Ozan Çanak, mastering’i ise Chris Athens’a ait. Şarkının ve albümün yapımcılığını ise ilk kez gruptan Tarkan Mertoğlu yapıyor.

İstanbul merkezli bağımsız müzik firması Ferment Records markasıyla 10 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “Radio Ringo”, davul ve vokallerde Lale Kardeş, gitar ve vokallerde ise Deniz Ağan ile Tarkan Mertoğlu’ten oluşan grubun 2018 tarihli albümü “Open “Sesame”dan bu yana ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish