Helloween’den Beklenen Şarkı “Skyfall” İçin Tadımlık Bir Bölüm

Alman power metal devi Helloween, merakla beklenen yeni şarkısından tadımlık bir bölüm paylaştı.

Kesin tarihi açıklanmasa da 2021 yazında dinleyiciyle buluşması planlanan albümden kulaklarımıza ulaşacak ilk “Skyfall”, 2 Nisan’da yayında olacak.

Kai Hansen imzalı 12 dakikalık epik şarkının, uzun süredir özlenen “Keeper Of The Seven Keys” havasına sahip olduğu belirtilirken, şarkının sözleriyle yeryüzüne bir uzaylı inişini anlattığı belirtilmişti.

Grup şimdi, Martin Häusler tarafından yapılan, üç boyutlu animasyon ve sinematik bir görünüme sahip grup tarihinin en ayrıntılı klibi ile servis edilecek şarkıdan kısacık bir bölüm ile dinleyicinin merakını bir seviye daha arttırıyor.

“Skyfall” CD ve dijital olarak aynı zamanda da iki farklı vinil versiyonla satışa sunulacak.

Yeni Helloween albümüne gelince,

Yapımcılar Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward ile birlikte 1984’te her şeyin başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E. stüdyolarında kaydedilen albümün kayıtlarında “Master Of The Rings”, “Time Of The Oath” ve “Better Than Raw” gibi Helloween albümleri için kullanılan aynı kayıt konsolu kullanılmış. Miks işlemleri ise Iron Maiden, Rammstein ve Def Leppard’ın da zaman zaman kullandığı Ronald Prent’in Valhalla Stüdyolarında yapılmış.

Albümle ilgili olarak, efsanevi Alman power metalcilerinin köklerine geri döndüğü görüşü üzerinde birleşilirken, grubun tamamen analog kayıt yapması ve davulcu Daniel Löble’nin, daha önce Helloween’in orijinal davulcusu merhum Ingo Schwichtenberg’in efsanevi “Keeper Of The Seven Keys” albümündeki davul kitini kullanması da dikkat çeken detaylardan.

What's your reaction?

tr_TRTurkish