King Gizzard and the Lizard Wizard’ın Yeni Albümü “L.W.” ile Yine Yeniden

Son yılların uzak ara en üretken gruplarından Avustralyalı psiko-rock ekibi King Gizzard and the Lizard Wizard, “K.G.” isimli son albümlerinden sadece üç ay sonra yeni albümüyle huzurlarınızda.

Grubun kendi yayın periyodu göz alındığında bile yeni bir rekor denemesi olarak değerlendirilebilecek sürede gelen ve dokuz şarkının yer aldığı “L.W.” isimli albümden, yayını öncesi yayımlanan öncü şarkılar “Pleura”, “O.N.E.” ve “If Not Now, Then When?”, grubun formunda olduğu konusundaki ön izlemeler olmuştu.

Adından da anlaşılacağı gibi, “L.W.”, “K.G.”ye eşlik eden bir albüm olmakla birlikte solist Stu Mackenzie grubun, başlangıçta bağlantılı bir çift albüm çıkarmayı planlamadığını şu sözlerle açıklıyor:

Bu sefer bir şekilde daha renkli ve belki de bu yolda öğrendiğimiz birçok yeni şeyi yansıtan yeni müzikler yapmak istedik. Flying Microtonal Banana’yı kaydettikten sonra, şarkıları canlı çaldığımızda genişledi, bu yüzden mikrotonal manzarayı yeniden ele almaya hazır hissettik. Bu iki yeni kaydı yapmamız beklenmiyordu ancak bizim için yeni bir şekilde kaydedildikleri için -aynı anda odada olmadıkları için- neredeyse aşırı hazırlanma hissi vardı ve bu bizim için kesinlikle normal değildi.”

L.W. Bandcamp’tan satın alınabilir. Her indirmeden 1 dolar, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki doğal biyolojik çeşitlilikteki ormanları yeniden canlandırmaya çalışan Greenfleet’e bağışlanacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish