Danny Boyle’un Sex Pistols Hakkındaki TV Dizisinden İlk Görseller Paylaşıldı

Danny Boyle, FX’te ilk gösterimi yapılması planlanan Sex Pistols hakkındaki yeni TV dizisine ait ilk görselleri paylaştı.

2001 tarihli Moulin Rouge filminin de ortak yazarlarından Craig Pearce ve “24 Hour Party People” senaristi Frank Cottrell Boyce tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini ve yapımcılığını Boyle üstleniyor.

“Pistol” isimli altı bölümlük dizi, Sex Pistols gitaristi Steve Jones’un 2017 tarihli anı kitabı “Lonely Boy: Tales From a Sex Pistol”e dayanıyor. Bu nedenle de yapım, Jones’un Batı Londra belediye konutları ve erken punk kültürünün merkez üssü olan Malcolm McLaren’a ait ikonik Sex butiğine olan yolculuğundan grubun efsaneleşme sürecine doğru ayna tutacağı belirtiliyor.

Sex Pistols’un nispeten kısa ama öfkeli yükselişini ve düşüşünü ekrana taşıyacak yapımda, Toby Wallace Jones’u, Anson Boon ise huysuz grup arkadaşı John “Johnny Rotten” Lydon’u canlandıracak.

Grubun diğer üyeleri, efsanevi basçı Sid Vicious rolünde Louis Partridge, davulcu Paul Cook rolünde Jacob Slater ve basçı Glen Matlock rolünde Fabien Frankel yer alırken, “Game of Thrones”un Arya Stark’ı Maisie Williams ise Jordan ismiyle bilinen punk ikonu Pamela Rooke’u canlandıracak.

Henüz yapım aşamasının sürdüğü dizi hakkında bir yayın tarihi belirtilmiş değil.

Consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish