Green Day Yaklaşan Albümün Yeni Single’ı ‘One Eyed Bastard’ ile Meydan Okuyor

Green Day, ‘One Eyed Bastard’ isimli meydan okuyan yeni şarkısını paylaştı.

Şarkı, emektar pop-punk üçlüsünün 19 Ocak’ta dinleyiciyle buluşacak albümü ‘Saviors’dan ulaşıyor kulaklarımıza. Grup bundan önce ‘Dilemma’, ‘The American Dream Is Killing Me’ ve ‘Look Ma, No Brains!’ şarkılarıyla tanıtmıştı albümü.

Grubun alışılmış soundu üzerine kurulu ‘One Eyed Bastard’ direnişe odaklanan meydan okuyan bir pop-punk marşı.

Grubun solisti Billie Joe Armstrong nakaratta “Vendetta benim arkadaşım/ İntikam şaraptan daha tatlı/ Senin lanet olası duygularını duymayı hiç istemedim/ Yüzüğümü öperken dizlerinin üzerine çök” diyor. Ayrıca, şarkıya çizgi film tarzı bir görsel de eşlik ediyor.

‘One Eyed Bastard’ sadece sahip olduğum bir riff olarak başladı – bir shuffle, neredeyse bir Black Sabbath türü riff gibi. Lirik olarak, sadece hayattaki kötü zamanları yansıtıyordum,” diye açıklıyor Armstrong bir basın açıklamasında.

Nostaljiyle ilgili bir şey bu, bazen ‘Berbat bir zamandı’ diye düşünürsünüz” diye ekliyor. “Herkesin hayatında çirkin düşüncelerle baş etmek zorunda kaldığı çirkin bir yer vardır – intikam ya da başka bir şey olabilir. Neyse ki benim şarkı yazarak bir çıkış noktam var.”

Yakın zamanda yapılan bir röportajda grup, ‘Saviors’ın hayranların en sevdiği kayıtlar olan ‘American Idiot’ ve ‘Dookie’ arasındaki “boşluğu doldurduğunu” açıkladı. Ayrıca projeyi kariyerlerinin “en iyisi” olarak tanımlıyorlar.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish