Megadeth Bir Kez Daha İstanbul’da Müzikseverlerle Buluşacak

Thrash metal sahnesinin efsanevi grubu Megadeth, Vera Müzik ve Freebird Agency organizasyonuyla, “Crush the World Tour” kapsamında, 2024’ün en büyük metal konseri için 12 Haziran Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

Dave Mustaine liderliğindeki grup 1985 tarihli “Killing Is My Business… and Business Is Good!” albümüyle metal sahnesine adım atarken, art arda yayımladığı, kült kategorisindeki Peace Sells… but Who’s Buying? (1986), So Far, So Good… So What! (1988), Rust in Peace (1990), Countdown to Extinction (1992), Youthanasia (1994) albümleriyle thrash metal sahnesinin en büyük ve saygın grupları arasına adını yazdırmıştı.

Grubun son albümü “The Sick, the Dying… and the Dead!” ise 2 Eylül 2022’de dinleyiciyle buluşmuştu. Dave Mustaine albümle ilgili olarak, “Bu albüm kolaylıkla Countdown to Extinction ve Rust in Peace arasında yer alabilir. Countdown to Extinction’a alabileceğimiz müzikalitede şarkılar var ve Rust in Peace’in agresifliğini taşıyorlar” demişti.

Konserde grup, gitar ve vokalde Dave Mustaine’in yanı sıra davulda Dirk Verbeuren, bas gitarda James LoMenzo ve gitarda Teemu Mäntysaari’den kurulu güncel kadrosuyla dinleyiciyi selamlayacak.

Yılın bu en mühim metal buluşmalarında olacak konserin biletleri grubun fan kulübü Cyber Army’ye özel ön satışa çıkarken, genel satış ise Pazartesi 11:00’de başlayacak. Basılı biletler çok yakında Hammer Muzik ‘te. Dijital biletler Passo ve Biletix’te.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish