Flea, Red Hot Chili Peppers’ın En Az Sevdiği Albümünü ve Onu Yeniden Kaydetmeyi Umduğunu Açıkladı

Red Hot Chili Peppers basçısı Flea, grubun en az sevdiği albümünün hangisi olduğunu açıkladı ve onu yeniden kaydetmeyi umduğunu itiraf etti.

Flea, Los Angeles Times ile yaptığı yeni bir röportajda, kapsamlı kariyerine değinirken ve Red Hot Chili Peppers albümlerinden hangisiyle en az gurur duyduğunu açıkladı.

Gerçek adı Michael Peter Balzary olan Flea, Mikael Wood ile konuşurken, grubun 13 stüdyo albümü arasında, tekrar ele almayı istediği albümün 1984’teki ilk albümleri olduğunu söyledi.

“İlkini yaptığımız için her zaman pişmanım,” diye itiraf etti. “Şarkıların çok iyi olduğunu düşünüyorum. Grubumuz o sırada tüttürüyordu. Davulcu Jack Irons ve gitarist Hillel Slovak ayrıldılar ve Jack Sherman ve Cliff Martinez ile yola devam ettik.”

Bu yeni dinamiğin kaydın sesini nasıl etkilediğini açıklayarak devam eden Flea, “Her ikisi de harika müzisyenlerdi, ancak bağlantı, başladığımız adamlarla aramızdaki kadar derin değildi. Sık sık geri dönüp o albümü yeniden kaydetmek istemişimdir, ancak asla kimseyi ikna edemem.”

Grubun neredeyse en az tanınan albümlerinden biri olan kendi adını taşıyan albümleri, EMI America ve Enigma aracılığıyla yayımlanmış ve “Out In L.A.”, “Get Up And Jump” ve “True Men Don’t Kill Coyotes” single’larını çıkartmıştı.

nme.com

tr_TRTurkish