Bob Dylan, Timothée Chalamet’in Başrolü Oynayacağı Biyografik Filmin Senaryosuna Şahsen Katkıda Bulundu

Bob Dylan, yönetmen James Mangold’un efsanevi müzisyenin yakında çıkacak biyografisinin senaryosuna kişisel olarak katkıda bulunduğunu söyledi.

Happy Sad Confused podcast’ine konuşan yönetmen Mangold, “A Complete Unknown” ismini alacak olan Bob Dylan filminden bahsetti. Bob Dylan’ın filme dahil olup olmadığı sorulduğunda Mangold, müzisyenin senaryoya kişisel olarak katkı yaptığını ve Dylan ile Mangold’un birlikte filmi tartışmak için birkaç gün kafa kafaya verdiklerini açıkladı.

Mangold’un nisan ayında yaptığı yorumlara göre, Timothée Chalamet’in Dylan olarak oynayacağı “A Complete Unknown”ın çekimlerine ağustos ayında başlanacak. Mangold, Chalamet’in filmde şarkıları kendisinin söyleyeceğini de doğruladı. Bununla birlikte geçen aylarda, Dylan’ın müzikal yetişmesinde önemli bir etkiye sahip olan Pete Seeger’ı Benedict Cumberbatch’ın, Joan Baez’i ise Monica Barbaro’nun oynayacağı duyurulmuştu.

Ayrıca filmin, Dylan’ın tüm hayatı ve kariyerine değil bunun yerine “çok özel bir anın” hikayesini anlatacağı ve New York’a gelişine kadarki erken kariyerini ekrana taşıyacağı belirtiliyor.

Bob Dylan en son geçen haziran ayı başında, 2021 tarihli konser filmi ‘Shadow Kingdom’ın albüm versiyonunu yayımlamıştı.

Nme.com

tr_TRTurkish