Eski Megadeth Basçısı David Ellefson’un Grubu The Lucid’den Yeni Şarkı: “Risk Machine”

Eski Megadeth basçısı David Ellefson, Sponge vokalist Vinnie Dombroski, eski Bang Tango gitaristi Drew Fortier ve Raven, Fear Factory kadrolarında yer almış davulcu Mike Heller’ın yer aldığı hard rock dörtlüsü The Lucid, “Risk Machine” isimli yeni bir şarkı daha yayımladı.

Şarkı, grubun 27 Ocak’ta dinleyiciyle buluşacak EP’si “Saddle Up And Ride”dan kulaklarımıza ulaşan üçüncü single oluyor.

Aralık ayının son haftası paylaşılan EP’ye adını veren şarkı ve hemen ertesi hafta yılın son günlerinde yayımladıkları “Mumps” ile albümün şifrelerini veren ekip bu kez de yine sıkı bir şarkı olan “Risk Machine” ile dikkatleri çekiyor. Birçok türe temas eden EP, country, thrash, rap ve funk dahil geniş bir yelpazeye yayılan bir müzikal etkileşim alanına sahip.

Efsanevi rap ikilisi Insane Clown Posse’un yarısı olan Violent J, EP’nin başlık şarkısında ve albüme daha yakın olan “Sweet Toof”ta yer alıyor.

Gitarist Drew Fortier şöyle diyor: “Violent J gibi ikonik bir sanatçıyla güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. ‘Saddle Up And Ride’ ve ‘Sweet Toof’a böylesine harika ve tehlikeli bir unsur ekledi.

“Saddle Up And Ride”ın yapımcılığını davulcu Mike Heller üstlendi ve mix/mastering’i Lasse Lammert tarafından yapıldı, kapak görselleri ise Alex Sarabia’ya ait.

Aşağıda EP’den çıkan şarkılar, şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

The Lucid “Saddle Up And Ride” şarkı listesi:

01. Deep Country

02. Saddle Up And Ride (featuring Violent J)

03. Mumps

04. Risk Machine

05. Sweet Toof (featuring Violent J)

tr_TRTurkish