Dropkick Murphys’nin Son Albümü Genişletilmiş Baskısıyla Geliyor

Amerikan Kelt punk grubu Dropkick Murphys efsanevi folk sanatçısı Woody Guthrie’nin sözleriyle oluşturdukları son albümleri “This Machine Still Kills Fascists”in “Cadillac, Cadillac” şarkısını grup, Alman punk solisti Sammy Amara eşliğinde yeniden paylaşıyor.

Dropkick Murphys, 21 Ocak’ta Londra’daki Wembley Arena’yı da içeren Avrupa turnesini başlatmaya hazırlanırken, “This Machine Still Kills Facists” albümünün genişletilmiş bir sürümünü 13 Ocak Cuma günü grubun firması Dummy Luck Music / [PIAS] aracılığıyla dijital olarak yayımlayacak.

 “This Machine Still Kills Fascists (Expanded Edition)”, orijinal sürümdeki şarkıların üç canlı versiyonunu ve iki alternatif şarkı versiyonunu içerecek. Genişletilmiş sürümde özel konuklar Turnpike Troubadours’tan Evan Felker, Nikki Lane, Broilers’tan Sammy Amara, Jaime Wyatt, Woody Guthrie’nin torunu Cole Quest ve The American Songster® Dom Flemons yer alıyor.

Dropkick Murphys’in, Woody Guthrie’nin sözlerini hayata geçiren şarkılardan oluşan albüm grubun bugüne kadar yaptığı hiçbir şeye benzemiyor. Bir övgü albümü ya da bir cover koleksiyonu değil. Albüm, zaman ve mekanla ayrılmış ancak ortak bir felsefeyle birbirine bağlı Dropkick Murphys ve Woody Guthrie’nin tamamen yeni bir şey yaratmak için bir iş birliği olarak tanımlanıyor.

Efsanevi Alman punk grubu Broilers’tan Sammy Amara’nın yer aldığı “Cadillac, Cadillac” şarkısının özel versiyonu ilk single ve video olarak şimdi dinleyiciyle buluştu. Klip, The Rumjacks’ten Mike Rivkees tarafından yönetildi.

Dropkick Murphys’den Ken Casey, “‘Cadillac, Cadillac’ köşede durmuş Amerikan rüyasının dört tekerlek üzerinde yuvarlanmasını izleyen adamın hikayesidir. Arabası yok ama ihtiyacı olduğunu biliyor… “Kendime bir Cadillac almalıyım”.

Dropkick Murphys fotoğraf Emanuela Giurano

tr_TRTurkish