U2’nun Yaklaşan Derleme Albümü “Songs Of Surrender”dan “Pride (In The Name Of Love)”ın “Yeniden Tasarlanmış ve Yeniden Kaydedilmiş” Versiyonuna Buyurunuz

U2, “yeniden tasarlanmış ve yeniden kaydedilmiş” şarkılardan oluşan yeni derleme albümlerinin ilk parçasını yayımladı. Aşağıda “Pride (In The Name Of Love)” şarkısını dinleyebilirsiniz.

Kariyerlerinden 40 şarkının yer alacağı duyurusu dün yapılan ‘Songs Of Surrender’ 17 Mart 2023’te dinleyiciyle buluşacak. Duyuru, dinleyicilere grubun gitaristi The Edge’den yeni projeyle ilgili mektupların gönderilmesinin ardından geldi.

Gitarist mektuplarda, U2’nin çalışmalarının çoğunun “biz bir grup genç adamken yazıldığını ve kaydedildiğini” ve şarkıların yıllar içinde “bizim için artık oldukça farklı bir anlam ifade edecek şekilde değiştiğini” söyledi.

Piyasaya sürülen ilk parça olan “Pride (In The Name Of Love)”, ilk olarak grubun dördüncü stüdyo albümleri olan 1984 tarihli “The Unforgettable Fire” albümünde yer aldı.

The Edge’in küratörlüğünü ve yapımcılığını üstlendiği ‘Songs Of Surrender’, grubun ‘With Or Without You’, ‘One’, ‘Beautiful Day’, ‘Sunday Bloody Sunday’ ve ‘Invisible’ gibi parçalarını yeni düzenlemeler ve bazı durumlarda yeni şarkı sözleri ile yeniden yorumlarını içeriyor.

Proje hakkında konuşan The Edge şunları söyledi: “Müzik, zamanda yolculuk yapmanızı sağlar ve biz de eski şarkılarımızı günümüze geri getirmenin ve onlara 21. yüzyılın yeniden tasavvurunun faydasını sağlamanın nasıl bir şey olduğunu merak etmeye başladık.

“Bir deney olarak başlayan şey, hızla kişisel bir saplantıya dönüştü ve şarkılarımızın çoğu yeni bir yoruma dönüştü. Samimiyet, post-punk aciliyetinin yerini aldı. Yeni tempolar, yeni anahtarlar ve bazı durumlarda yeni akorlar ve yeni sözler geldi. Harika bir şarkının bir şekilde yok edilemez olduğu ortaya çıktı.”

Yeni kaydedilen 40 parça, dört ayrı ‘albümde’ dört grup üyesi adının her biri altında bir araya toplanıyor ve The Edge şunları ekliyor: “Şarkıların etkileşimini duymak ve dört albüm için çalışma sıralarını bulmak gerçekten heyecan vericiydi; şaşırtıcı bölümleri bulmak, DJ’lik yapma şansı elde etmek. Dört farklı albümümüz olduğunda, her biri için kimin figür olacağını görmek kolaydı.”

U2 “Songs Of Surrender” şarkı listesi:

Side 1 – The Edge

1. ‘One’

2. ‘Where The Streets Have No Name’

3. ‘Stories For Boys’

4. ’11 O’Clock Tick Tock’

5. ‘Out Of Control’

6. ‘Beautiful Day’

7. ‘Bad’

8. ‘Every Breaking Wave’

9. ‘Walk On (Ukraine)’

10. ‘Pride (In The Name Of Love)’

Side 2 – Larry

1. ‘Who’s Gonna Ride Your Wild Horses’

2. ‘Get Out Of Your Own Way’

3. ‘Stuck In A Moment You Can’t Get Out Of’

4. ‘Red Hill Mining Town’

5. ‘Ordinary Love’

6. ‘Sometimes You Can’t Make It On Your Own’

7. ‘Invisible’

8. ‘Dirty Day’

9. ‘The Miracle Of Joey Ramone’

10. ‘City Of Blinding Lights’

Side 3 – Adam

1. ‘Vertigo’

2. ‘I Still Haven’t Found What I’m Looking For’

3. ‘Electrical Storm’

4. ‘The Fly’

5. ‘If God Will Send His Angels’

6. ‘Desire’

7. ‘Until The End Of The World’

8. ‘Song For Someone’

9. ‘All I Want Is You’

10. ‘Peace On Earth’

Side 4 – Bono

1. ‘With Or Without You’

2. ‘Stay’

3. ‘Sunday Bloody Sunday’

4. ‘Lights Of Home’

5. ‘Cedarwood Road’

6. ‘I Will Follow’

7. ‘Two Hearts Beat As One’

8. ‘Miracle Drug’

9. ‘The Little Things That Give You Away’

10. ’40’

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish