Bir Günlüğüne Elvis Olmak

100’den fazla Elvis fanatiği Erin Feinberg’ün muhteşem yeni kitabında…

Gelmiş geçmiş en büyük müzik fenomenlerinden biri olan Elvis Presley, ölümünün ardından bunca yıl geçmesine rağmen halen daha geniş bir fanatik hayran kitlesine sahip. Bu kitle o kadar ilginç ki, “onun gibi olmak” konusunda da sınır tanımıyorlar. Sıradan hayranlara benzemeyen bu fanatik kitle, her yeni jenerasyonda yenileniyor.

Her yıl 7 gün süren –doğal olarak– Elvis haftasında, Tennessee’ye akın eden sadık hayranlar ve taklitçiler krallarına hürmet göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bu fenomen, fotoğrafçı Erin Feinberg’ün de dikkatinden kaçmadı. Feinberg Kingfor A Day isimli sıradışı ve neşeli bir projeyi hayata geçirirken Kral’a bugüne dek yapılmış en büyük saygı duruşlarından birini de ortaya koydu.

Header

Proje hakkında konuşurken karşı karşıya olduğu fenomeni “Onlar hayatın her kesiminden geliyorlar ve değişen yaş, cinsiyet, etnik köken, görünüş ve bedenlere sahipler” diye özetliyor.

Feinberg de, ziyaretçi ordusunun coşkusuyla geçen hafta boyunca bu çeşitliliğin de hakkını vererek onları fotoğraflamaya karar verdi.

İlk dönem Latin tarzı giysilerden, saçaklı ikonik tulumuna ve baş döndürücü jöleli saç stiline kadar Kral’ın neredeyse tüm görüntülerinin serisini yeniden ortaya koyarak oldukça ateşli bir çalışma gerçekleştirdi.

Daha önemlisi, proje, bir fanlar topluluğunun çağdaş portresini çiziyor ve sayısız ve benzersiz yolla bu tuhaf fenomenin 100 fotoğraflık özel bir koleksiyonuyla kendi manifestosunu ortaya koyuyor.

Feinberg-AnOthermag-039

Feinberg-AnOthermag-037

Feinberg-AnOthermag-036

Feinberg-AnOthermag-035

Feinberg-AnOthermag-034

Feinberg-AnOthermag-033

Feinberg-AnOthermag-030

Feinberg-AnOthermag-028

Feinberg-AnOthermag-026

Feinberg-AnOthermag-025

Feinberg-AnOthermag-021

Fotoğraflar: Erin Feinberg

What's your reaction?

tr_TRTurkish