Duran Duran, Talking Heads’in “Psycho Killer” şarkısını Måneskin’den Victoria De Angelis ile Yorumladı

Duran Duran yaklaşan Cadılar Bayramı temalı albümleri “Danse Macabre”den bir ön izleme daha paylaştı. Talking Heads klasiği “Psycho Killer”ın cover’ında Måneskin’den Victoria De Angelis de yer alıyor.

Bir basın açıklamasında De Angelis, Talking Heads’den Tina Weymouth’un bas çalmaya başladığında en büyük ilham kaynaklarından biri olduğunu söyledi. Bu arada Duran Duran basçısı John Taylor, De Angelis’i “muhtemelen şu anda piyasadaki en önemli elektrik basçısı” olarak övdü. Taylor şöyle devam etti:

“Bir partide Måneskin’den birkaç kişiyle tanıştım ve ‘basçımızla tanışmalısın’ dediler. O tam bir dinamo! ‘Sana ne ilham verdi?’ diye sordum ve Vic, ‘Tina Weymouth’ dedi. Psycho Killer albüme girdiğinde, ‘Ona bir bass-off yapmak isteyip istemediğini soracağım’ diye düşündüm!”

De Angelis se şöyle anlatıyor, “Aylar sonra John’dan bir telefon aldım ve ‘Psycho Killer’ın bir cover’ı üzerinde çalıştığını ve çalmak için önce bana sormak istediğini söyledi. Gelmiş geçmiş en iyi basçılardan biri tarafından Duran Duran ile en sevdiğim şarkılardan birini çalmamın istenmesi çılgıncaydı. Kesinlikle delice. Çok minnettarım ve onur duydum, John ile birlikte kayıt yapmak çok eğlenceliydi ve bana karşı çok tatlıydı ve kendimi ifade etmem ve kendi tarzımda çalmam için beni cesaretlendirdi. O günü her zaman hatırlayacağım.”

David Byrne’ün orijinal “Psycho Killer” şarkısını aşmak zor olsa da Duran Duran ve De Angelis şarkının yaratıcılarına sadık kalarak glam-rock esintili bir dönüş yapıyor.

Duran Duran, “Black Moonlight” ve albümle aynı adı taşıyan şarkıdan sonra albümden dinlediğimiz üçüncü kayıt oluyor. Albüm bu cuma, 27 Ekim’de çıkıyor.

Photo Credit: Gavin Elder

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish