Green Day Gelecek Albümü “Saviors”u Yeni Şarkı “The American Dream Is Killing Me” ile Duyurdu

Green Day “The American Dream Is Killing Me” adlı yeni bir şarkı yayınladı. Şarkı, grubun 19 Ocak 2024’te dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Saviors”tan paylaşılan ilk single oluyor.

Şarkıda, şarkıcı gitarist Billie Joe Armstrong politik hayal kırıklıklarını pop punk melodisi eşliğinde dile getiriyor ki bu hem grubun genel çizgisini hem de gelecek albümün içeriği hakkında ilk ipucunu dinleyiciye ulaştırıyor.

Grubun on dördüncü stüdyo albümü olacak “Saviors”, 2020 tarihli uzunçalar “Father of All Motherfuckers” sonrası ilk yeni Green Day şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Albüm, daha önce Dookie ve American Idiot gibi albümlerin prodüktörlüğünü üstlenen Rob Cavallo ile Londra ve Los Angeles’ta kaydedildi.

Geçtiğimiz ay Green Day, Dookie’yi demolar, outtake’ler ve erken canlı kayıtlar içeren bir 30. yıl dönümü baskısı için yeniden ele alacaklarını duyurmuştu.

Green Day, The Smashing Pumpkins, Rancid ve The Linda Lindas ile birlikte bir stadyum turnesi için yollara düşecek, ancak henüz resmi bir güzergâh açıklanmadı.

Green Day, photo by Alice Baxley

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish