Dissona’dan Elektronik Distopik Yeni Şarkı: “Skinjob”

Chicago merkezli Dissona’nın 10 Kasım 2023’te dinleyiciyle buluşacak yeni EP’si “Dreadfully Distinct” ile Blade Runner’ın neon, siberpunk dünyasına dalmaya hazır olun.

Albümün yayını öncesi paylaşılan ikinci parça olan “Skinjob”, Blade Runner 2049’daki Ajan K’nın karmaşık ruhunu derinlemesine inceleyen 3 dakika 40 saniyelik bir parça. Tamamen elektronik bir kompozisyon olan bu parça yine de hem organik hem de otantik hissettirmeyi başarıyor.

Grup detayları şu şekilde paylaşıyor:

Los Angeles’ın distopik sokaklarındaki yaşamın canlı bir resmini çizen alt güdümlü bir dize bölümüyle açılıyor. Sözler, Ajan K’nın tamamen insanların iradesine tabi bir replikant olarak verdiği mücadeleyi yansıtıyor. Şarkı ilerledikçe, Ajan K’nın iç çatışmasını ve bir replikantta var olmaması gereken duyguları ele alıyor ve güçlü bir duygusal kreşendoya yol açıyor.”

Dissona’nın özgünlük ve yaratıcılığa olan bağlılığı, müziklerinin ötesinde iş birliğine dayalı şarkı yazma süreçlerine de uzanıyor ve ortaya heyecan verici bir işitsel ve şimdi de görsel deneyim çıkıyor. Grup üyeleri David Dubenic (vokal), Matt Motto (gitarlar), Craig Hamburger (bas) ve Drew Goddard (davul), her bir besteyi kolektif olarak şekillendiriyor, her bir bölümü ve söz konusu parçanın genel akışını dikkatle şekillendiriyor. Titiz yaklaşımları, müziğin her unsurunun kapsayıcı temalar ve anlatı ile uyumlu olmasını sağlıyor.

“Dreadfully Distinct”, Dissona’nın heyecan verici, ilginç ve renkli bir müzik yaratırken aynı zamanda geniş bir dinleyici kitlesinin erişimine açık olma becerisini sergiliyor. EP, grubun evriminin ve kendine özgü bir müzikal kimlik oluşturma konusundaki kararlılığının bir kanıtı niteliğinde. Bilhassa Persefone, Ne Obliviscaris ve Between the Buried and Me hayranlarına tavsiye ediliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Dissona “Dreadfully Distinct” şarkı listesi:

1. The Prodigal Son (6:27)

2. Renaissance (5:33)

3. Skinjob (3:40)

tr_TRTurkish